Українська асоціація поновної енергетики закликала Геруса подати у відставку з посади голови енергетичного комітету Ради

Голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус має подати у відставку за дії, які призвели до кризи в енергогалузі й доводять до банкрутства “зелену” енергетику. Про це заявив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний 5 травня на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

“Ми бачимо в діях регулятора НКРЕКП ознаки злочинів, ми подали кілька позовів до суду та заяви про злочин у поліцію, Службу безпеки України і намагатимемося довести, що штучними методами щодо нас здійснюють несплату для доведення галузі до банкрутства. Зокрема зараз розслідують справу, коли регулятор довільно, не користуючись прогнозом, який зробило “Укренерго”, оператор систем розподілу під час розрахунку її тарифу удвічі занизив обсяги електричної енергії, виробленої нашою “зеленою” енергетикою. Тобто їм сказали виробити стільки-то мільйонів кВт-год, а вони взяли і зробили цей прогноз меншим. Тому в “Гарантованого покупця” зараз у тарифі бракує грошей”, – сказав Тинний.

Він вважає, що до схем в енергогалузі причетний голова енергетичного комітету ВР, нардеп від “Слуги народу” Андрій Герус, і підкреслив, що він має подати у відставку.

“Щодо пана Геруса, то він же в нас політик, депутат, він сам своїми руками нічого не робить, окрім того, що обіцяє нам віддячити, і все, що з цим пов’язано. Тому це політично мотивована історія, ми щиро закликаємо до його відставки, тому що це найганебніше і найнепрофесійніше керівництво енергетичним комітетом в історії України взагалі, напевно, протягом усіх років”, – сказав Тинний.

29 травня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд перебуває на фінальній стадії перемовин з інвесторами в сектор поновної енергетики щодо вирішення питання “зеленого” тарифу.

Іноземні інвестори, які представляють понад 10 країн, у листі до прем’єр-міністра України заявили про готовність погодитися на добровільне зниження “зелених” тарифів, щоб підписати меморандум про взаєморозуміння та вирішити проблеми сектору ПДЕ, пише “Обозреватель”.

Європейський банк реконструкції та розвитку, а також інші фінансові установи зупинили фінансування “зелених” проектів в Україні до моменту підписання меморандуму між іноземними інвесторами і державою, повідомив власник компанії “Віндкрафт Україна”, шведський інвестор Карл Стурен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *