Гризлов звинуватив Україну у виході з угоди про перемир’я на Донбасі

На засіданні тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Україна фактично дезавуювала угоду про додаткові заходи щодо контролю за припиненням вогню, яку було підписано 22 липня. Про це заявив керівник російської делегації в ТКГ Борис Гризлов, повідомляє ТАСС.

За його словами, українська сторона сьогодні знову відмовилася від спільної інспекції позицій Збройних сил України, що “тільки підтверджує наявність порушень”.

На думку Гризлова, фактично ця відмова означає вихід України з угоди про перемир’я від 22 липня, і весь комплекс додаткових заходів “доведеться обговорювати заново”.

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук стверджував, що 16 вересня учасники ТКГ констатували дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, незважаючи на “окремі провокаційні обстріли з боку незаконних збройних формувань”.

22 липня тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з півночі 27 липня. 6 вересня, на 42-й день перемир’я, бойовики на Донбасі прицільно обстріляли українські позиції в Донецькій області, було поранено військовослужбовця. У той самий день у Луганській області внаслідок обстрілу бойовиками загинув ще один український військовослужбовець.

5 вересня ватажок бойовиків “ДНР” Денис Пушилін зажадав, щоб українські військові звільнили укріплені позиції в районі населеного пункту Шуми, оскільки їх нібито встановлено “незаконно”. За словами ватажка “ДНР”, російсько-терористичні війська збиралися обстріляти ці позиції.

Командувач операції Об’єднаних сил на Донбасі генерал-лейтенант Володимир Кравченко заявив, що українські військові не порушували домовленостей у населеному пункті Шуми. Він висловив думку, що бойовики своїми звинуваченнями хочуть зірвати перемир’я.

ОБСЄ в супроводі бойовиків “ДНР” 10 вересня планували проінспектувати позиції ЗСУ в районі Шумів, домовленості про таке патрулювання було досягнуто 9 вересня на засіданні тристоронньої контактної групи. В Офісі президента України заявили, що присутність бойовиків у патрулі буде обмеженою.

10 вересня Міноборони України заявило, що інспекцію скасовано через те, що окупанти не були готові до “конструктивної і заснованої на здоровому глузді” позиції України. У міністерстві й Офісі президента України повідомили, що Київ одержав від бойовиків велику кількість нових вимог і претензій, які суперечать одна одній і порушують досягнуті раніше домовленості.

11 вересня Кравчук висловлював надію, що інспекція українських позицій під Шумами може відбутися за кілька днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *