ЗМІ повідомили, що Офіс генпрокурора не відправляє в Австрію документів на екстрадицію Бахматюка. У бізнесмена і Венедіктової відреагували

Офіс генпрокурора України з червня не надсилає до Австрії запиту на екстрадицію колишнього власника “VAB Банку”, бізнесмена Олега Бахматюка, якого підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту. Про це 15 жовтня повідомила “Українська правда” з посиланням на джерела у правоохоронних органах.

Видання пише, що детективи Національного антикорупційного бюро склали клопотання про екстрадицію 13 червня, а станом на 13 жовтня Офіс генпрокурора документів в Австрію не надіслав.

За твердженнями співрозмовників видання, співробітники офісу генпрокурора вимагають додаткової інформації про провадження: дати, коли НАБУ стало відомо, що Бахматюк перебуває за кордоном; чи отримувало НАБУ інформацію від адвоката про місце проживання підприємця; чи викликали підозрюваного після того, як дізналися, де він жив, чи надсилали такі виклики правоохоронцям Австрії тощо.

Формальною підставою є звернення адвоката Бахматюка, який вважає незаконним оголошення бізнесмена в міжнародний розшук і стверджує, що правоохоронцям відомо, де той перебуває.

Співробітники Офісу генпрокурора вважають, що, якщо це підтвердиться, вони ставлять під сумнів законність ухвали суду про заочний арешт Бахматюка, яка дозволяє надіслати запит на його екстрадицію.

Водночас співрозмовник видання заявив, що доводам про нібито необґрунтованість розшуку дала оцінку Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, яка дійшла висновку, що детективи надали належні і допустимі докази, і дозволила заочно його заарештувати.

В Офісі генпрокурора повідомили, що 28 серпня зробили запит у Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру на висновок про обґрунтованість процесуальних рішень у цьому кримінальному провадженні.

“21 вересня такий висновок надійшов до профільного департаменту. Однак у цьому документі не було відображено відомостей про законність постанови про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук. Через це Офісом генерального прокурора наразі запитано інформацію від САП про законність цього процесуального рішення та очікується відповідь”, – ідеться в повідомленні.

В офісі зауважили, що Бахматюка вже намагалися оголосити в міжнародний розшук за лінією Інтерполу, але поки що цього клопотання не задовольнили через невідповідність документів, підготовлених НАБУ, правилам організації.

“Офіс генерального прокурора в разі відповідності всіх документів нормам Кримінального процесуального кодексу України та міжнародних договорів забезпечить подальше скерування клопотання про видачу підозрюваного до компетентних органів іноземної держави”, – повідомили у відомстві.

Сам Бахматюк у коментарі, наданому “Українській правді” його пресслужбою, назвав інформацію видання “зливом”.

“Вважаю, що ця” інформація від джерел у правоохоронних органах” – свідомий “злив” від НАБУ у ЗМІ, що мало б бути предметом розслідування правоохоронних органів. Мета цього “зливу” – тиск на генпрокурора Венедіктову з метою змусити її ухвалити незаконне рішення”, – сказав Бахматюк.

Він заявив, що слідчі органи і Вищий антикорупційний суд “керуються не духом і буквою закону, а тактикою подвійних стандартів”.

“Абсурдом вважаю вимоги НАБУ про обрання мені запобіжного заходу на підставі того, що моє місце перебування нібито не відоме НАБУ. Воно не просто відоме НАБУ – про моє місце перебування адвокати повідомили всі зацікавлені слідчі органи. М’яко кажучи, дивно оголошувати в розшук людину, про яку достеменно відомо, де вона перебуває”, – сказав бізнесмен.

Протягом 11–12 листопада 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру вісьмох фігурантів справи “VAB Банку”. Їх підозрюють у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту цього банку на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. 13 листопада НАБУ заочно повідомило про підозру Бахматюка. За версією НАБУ, 2014 року, за 40 днів після надання кредиту, НБУ визнав “VAB Банк” неплатоспроможним, 1,2 млрд грн банк регулятору не повернув. Бахматюк був найбільшим акціонером “VAB Банку”.

Бахматюк називає обвинувачення на свою адресу необґрунтованими, аргументуючи таку позицію тим, що кредит, виданий банку, використовували за призначенням.

Бізнесмен написав 11 листопада 2019 року відкритий лист президенту України Володимирові Зеленському, у якому просить втрутитися в ситуацію і допомогти припинити тиск силовиків на бізнес. Він заявив, що неодноразово робив пропозиції Фонду гарантування вкладів і Нацбанку України конструктивно вирішити питання із заборгованістю банку і виплатити 8 млрд грн до бюджету, задіявши механізм реструктуризації і залучаючи авторитетних міжнародних аудиторів.

15 листопада 2019 року в Національному банку України заявили, що Бахматюк винен державі 29,3 млрд грн. Регулятор у зв’язку з цим подав проти Бахматюка і його компаній понад 50 позовів до різних судів. Бахматюк назвав інформацію про заборгованість у сумі 29,3 млрд грн не відповідає дійсності та маніпулятивної.

Офіс генерального прокурора України 25 червня закрив кримінальне провадження стосовно Бахматюка. 29 липня Апеляційна палата ВАКС скасувала закриття кримінального провадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *