Журналіст Цимбалюк: Путін мімічно відреагував на мої слова "коли ви підете на пенсію?"

Український журналіст, власний кореспондент інформаційного агентства УНІАН у Москві Роман Цимбалюк в авторській програмі “БАЦМАН” головної редакторки інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман сказав, що 2014 року президент РФ Володимир Путін мімічно відреагував на його слова про відхід на пенсію з посади глави держави.

Мені треба було, напевно, краще підготуватися, щоб усе провентилювати в голові. Я запитував у нього, наприклад: “Чи розумієте ви, що, навіть коли ви підете на пенсію, росіяни для українців залишаться окупантами?” Він щось сказав. Коли ти в залі, цього не видно, а потім, коли я дивився запис і його показали великим планом, він знаєш, на яких словах відреагував мімічно? На словах “коли ви підете на пенсію”. Ось що його обурило або що його зворушило. А все решта – усі ці висловлювання про те, що “ви самі винуваті, що ви там різанину влаштовуєте”… Хоча там, де немає росіян, немає різанини. Там, де немає росіян, не утискають російськомовних“, – підкреслив журналіст.

20 січня Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одноголосно ухвалили в першому читанні 23 січня.

У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати пост глави держави протягом понад двох строків, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду. 11 лютого комітет Держдуми РФ затвердив поправки до конституції, у разі ухвалення яких Путін після звільнення з посади президента довічно залишатиметься членом Ради Федерації.

Путін також запропонував поправку, яка передбачає формування главою держави Держради “з метою забезпечення злагодженого функціонування та взаємодії органів державної влади”.

Деякі експерти вважають, що в такий спосіб російський лідер намагається вирішити проблему збереження влади після 2024 року, коли спливає його черговий президентський строк. Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За чинною конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.

10 березня із пропозицією занулити президентські строки Путіна або повністю прибрати з конституції обмеження кількості строків виступила депутатка від “Єдиної Росії” Валентина Терешкова. Пізніше в Держдумі Путін виступив проти повного виключення з конституції норми про обмеження кількості президентських строків, але підтримав занулення своїх строків за умови, що Конституційний суд РФ визнає цю поправку такою, що не суперечить основному закону. Держдума РФ підтримала поправку про занулення президентських строків Путіна.

1 червня Путін підтримав пропозицію провести загальноросійське голосування за поправки до конституції РФ 1 липня.

Журналіст Цимбалюк: Турчинов, Порошенко, Зеленський – ніхто з них серйозно не розглядав можливості відправити танки на Кубань. Читайте повну версію інтерв’ю

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *