Рада хоче упорядкувати протимінну діяльність в Україні

Верховна Рада України 17 вересня ухвалила в цілому законопроєкт №2618 “Про внесення змін до закону України “Про протимінної діяльності в Україні”. За документ проголосувало 287 народних депутатів, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

У пояснювальній записці зазначено, що документ передбачає створення системи нових державних органів. До неї увійдуть національний орган із питань протимінної діяльності, комісія з питань акредитації операторів протимінної діяльності та моніторингу їхньої відповідності вимогам акредитації, а також центр протимінних операцій, інспекції з контролю якості протимінної діяльності.

Усі ці органи фінансуватимуть із держбюджету України, зазначено в документі.

“Прийняття цього проєкту закону дасть можливість упорядкувати систему протимінної діяльності в державі та при цьому оптимально використовувати кошти державного бюджету України, що виділятимуться для здійснення запропонованих заходів”, – ідеться в записці.

Депутати пропонують створити центр протимінної діяльності та центр гуманітарного розмінування коштом фондів Міністерства оборони України, які вже існують.

Законопроєкт передбачає зміну термінології у сфері протимінної діяльності, акредитації органу з оцінки відповідності, сертифікації операторів протимінної діяльності, стандартизації у сфері протимінної діяльності та створення системи контролю якості.

За даними ООН, від початку війни на сході України на мінах підірвалося понад 1000 осіб. 2018 року 43% жертв серед мирного населення підірвалися на мінах.

У серпні 2019 року штаб операції Об’єднаних сил повідомляв, що з 2014 року піротехніки Держслужби України з надзвичайних ситуацій обстежили 5551 га території, вилучили та знешкодили 21 819 вибухонебезпечних предметів у зоні ООС.

Росія почала збройну агресію на сході України 2014 року, відразу після анексії Криму. Бойові дії досі ведуть Збройні сили України з одного боку та російська армія з підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *