Зеленський затвердив Стратегію нацбезпеки України

Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері національної безпеки

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про Стратегію національної безпеки України”, яку раніше схвалила РНБО. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Так, у Стратегії визначено, що Україна прагне миру який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвища соціальна цінність.

“Кінцевою метою реалізації Стратегії є утвердження вільної, багатої, безпечної України, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти і здібності, де люди дихають чистим повітрям, п’ють чисту воду і з якою зв’яжуть долю їхні діти і онуки”, – йдеться в тексті документа.

Зазначимо, що стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері національної безпеки:

стримування – розвиток оборонних і можливостей для запобігання збройній агресії проти України; стійкість – здатність суспільства і держави швидко адаптуватися до змін середовища безпеки і підтримувати стійке функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх і внутрішніх вразливостей; взаємодія – розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і НАТО та їх державами-членами, США, прагматичне співробітництво з іншими державами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Новини за темою: Зеленський змінив склад Ради нацбезпеки та оборони України

У свою чергу пріоритетами національних інтересів України визначені: відстоювання незалежності та державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності; суспільний розвиток; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

Також в документі враховані останні зміни ситуації у сфері національної безпеки і оборони, пов’язані з кризовими явищами у світовій економіки, поширенням хвороби Covid-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, а також посиленням небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *