Закон "Про медіа" повинен зберегти свободу слова в Україні – Разумков

Закон “Про медіа” має зберегти в Україні свободу слова, повідомив спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков у ефірі телеканала “Україна 24” у п’ятницю.

“Закон “Про медіа” повинен зберегти в першу чергу те, що є великим здобутком України, а це – свобода слова. Це було, це є, і я впевнений, це так повинно бути і в подальшому”, – сказав Разумков.

За словами спікера, у нього, як і у багатьох інших народних депутатів, залишилися питання до цього законопроєкту.

“Там є коректні та правильні речі. Але також є питання, які, не дивлячись на те, що він доопрацьований, можливо, треба буде коригувати”, – зазначив Разумков.

Законопроєкт “Про медіа” №2693-д зазнав різкої критики професійної журналістської спільноти. Понад 200 журналістів, медіаменеджерів і експертів підписали відкритий лист президенту України Володимирові Зеленському, керівництву Верховної Ради, народним депутатам та європейським партнерам України, у якому закликали не підтримувати законопроєкту “Про медіа”.

Представники ЗМІ звернули увагу, що нечітко сформульовані в законопроєкті вимоги до медіа “надають органам державної виконавчої влади повноваження щодо “встановлення правди”. Вони побоюються, що такі повноваження буде використано для контролю за вираженням політичних думок, критики політичних сил, окремих політиків і посадовців.

Один з ініціаторів законопроєкту – народний депутат від партії “Слуга народу” Павло Сушко відкликав свій підпис під проєктом закону “Про медіа”.

1 липня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт. Доопрацьований законопроєкт (№2693-д) було подано в Раду 2 липня.

20 липня голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що законопроєкт про медіа потребує доопрацювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *