Заключна стадія випробування вакцини та розповіді, що надихають на перемогу над Covid-19. Хороші новини про боротьбу з коронавірусом

У розпал пандемії коронавірусу в світі досі відбувається щось хороше. Ми вирішили поділитися ним з вами

Ранок в Україні та низці країн світу останні кілька місяців розпочинається зі щоденних зведень про кількість хворих на коронавірусну інфекцію Covid-19.

При цьому на тлі інформації про кількість нових випадків небезпечної недуги, яка постійно зростає, іноді губляться хороші історії про боротьбу з коронавірусом. Ось, наприклад, одна з них ↓

Лікарі одним рішенням урятували три життя

У жовтні минулого року Ебоні Браун-Оласейнде з Ньюарка (штат Нью-Джерсі, США) та її чоловік Сьогун дізналися, що незабаром здійсниться їхня давня мрія – вони стануть батьками.

Через роки безуспішних спроб зачати дитину пара вдалася до екстракорпорального запліднення, і в червні 2020-го на світ повинні були з’явитися їхні близнюки – хлопчик і дівчинка.

Перебіг вагітності 40-річної Ебоні був добрим. На початку березня лікарі порадували майбутніх батьків, що близнюки вже життєздатні, а це означає, що якщо вони з’являться на світ передчасно, то мають усі шанси вижити.

Радісну новину було озвучено за тиждень до того, як Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно оголосила про пандемію коронавірусу. Через десять днів Ебоні раптово відчула задишку, жінка звернулася до лікарів. Виявилося, що грипу в неї було, але при цьому рентген легенів показав, що ті в “дуже нехорошому стані”.

Через два дні в Ебоні підтвердили Covid-19, її стан погіршився. Хвору під’єднали до апарата штучної вентиляції легенів, у неї почав знижуватися кров’яний тиск. Забивши тривогу, лікарі вирішили перевести Ебоні в операційну, проте вагітній стало так різко зле, що кожна секунда втраченого часу могла коштувати занадто дорого.

Ебоні вирішили робити кесарів розтин просто у відділенні інтенсивної терапії. Акушер-гінеколог Анджела Віммер уже після назвала цей день “найбожевільнішим” у своїй кар’єрі. Одна з медсестер зазначила, що ніколи його не забуде.

Близнюки народилися здоровими, а в наступні кілька годин після операції почав покращуватися стан їхньої матері. Приблизно через 48 годин Ебоні вже не потребувала ШВЛ-терапії, а десь через місяць, отримавши два негативних тести на Covid-19, нарешті змогла побачити своїх малюків.

Як зазначив один з лікарів: “Ебоні не мала такого вигляду, ніби виживе. Рішення зробити кесарів розтин дійсно врятувало їй життя”. Історією, що надихає, поділився The Washington Post.

Пандемія зближує

Регіональний веб-сайт Boston.com (Бостон, штат Массачусетс, США) попросив своїх читачів поділитися моментами, що найбільше надихають, які сталися з ними за період пандемії.

Як розповіла одна з читачок, з початку пандемії за допомогою зустрічей у Zoom або BlueJeans вона змогла відновити зв’язок із сім’єю та старими друзями.

“До Covid-19 всі були зайняті розрізненими графіками. Але тепер у нас є можливість зустрічатися в певний час і розповідати один одному, що відбувається в наших життях. Озираючись назад, мені трохи сумно, що для цього була потрібна пандемія”.

Автор розповіді резюмувала, що як би там дивно це не звучало, але вона вдячна за отриману можливість бути ближчою з дорогими їй людьми, навіть якщо це сталося через екран комп’ютера.

Папа Римський закликав списати борги бідним країнам

Папа Римський Франциск 1 вересня закликав світову спільноту списати борги бідним країнам, які постраждали від пандемії коронавірусу.

“Ці країни зазнають серйозних наслідків у медичній, соціальній та економічній сферах”, – сказав понтифік.

Він також нагадав про історичну експлуатацію південних країн, яка призвела до виникнення “екологічного боргу” внаслідок розграбування ресурсів:

“У цьому контексті я повторюю свій заклик до списання боргу найбільш вразливих країн на знак визнання серйозних наслідків медичних, соціальних та економічних криз, з якими вони стикаються внаслідок Covid-19”.

Хороші новини про вакцину

До списку вакцин, офіційно допущених до клінічних випробувань Всесвітньою організацією охорони здоров’я, на цю мить входять 33 препарати з різних країн світу, серед яких Велика Британія, Китай, Росія, США, Німеччина, Японія, Індія, Південна Корея, Бельгія, Швеція, Сінгапур, Італія, Австралія, Тайвань, Куба, Франція, Австрія та Канада.

Станом на 28 серпня, згідно з даними ВООЗ, дев’ять потенційних вакцин перебували на третій (заключній) фазі клінічних випробувань.

Серед них, наприклад, препарат американської біотехнологічної компанії Moderna, а також розроблена Оксфордським університетом вакцина AZD1222, яку вчені вже встигли назвати найбільш перспективною. До речі, вона першою вступила в третю фазу клінічних досліджень, і, відповідно, її випробовуватимуть на більшій кількості людей.

Наприкінці минулого місяця Всесвітня організація охорони здоров’я допустила до клінічних випробувань казахстанську вакцину, а пізньої осені приступити до тестування свого препарату DIOS-CoVax2, що базується на ДНК, готується Кембриджський університет.

Україна вже стоїть у черзі за вакциною

У разі успішного завершення клінічних випробувань будь-якого з перерахованих вище препаратів Україна може отримати його вже на початку весни наступного року.

Ось що з цього приводу каже головний санлікар Віктор Ляшко:

“Мої оптимістичні прогнози: для масового використання це буде десь початок березня 2021 року. Це якщо все те, що проходить клінічні випробування, буде зареєстровано і буде доведено безпеку та ефективність”.

Ляшко також нагадав про гарантований Україні доступ до вакцин за COVAX – механізмом глобального доступу до вакцин проти Covid-19, який, за словами головного санлікаря, дозволить покрити 20% населення країни, або 8 млн осіб.

На сайті ВООЗ йдеться, що попередні заявки на участь у роботі механізму COVAX представили 80 країн, які планують забезпечувати себе вакцинами на умовах самофінансування. Ще 92 країни, в тому числі Україна, мають право на отримання підтримки COVAX у межах попередніх зобов’язань із закупівель.

Президент Володимир Зеленський раніше неодноразово заявляв, що Україна записана в усі черги на отримання вакцини від коронавірусу.

Тому дотримуємося соціальної дистанції, носимо захисні маски та очікуємо чергової порції хороших новин про боротьбу з коронавірусом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *