Загроза безвізу через рішення КСУ, термінове засідання РНБО, напад у Франції. Головне за день

У НАЗК заявили, що КСУ заблокував призначення переможців місцевих виборів

Конституційний Суд України своїм рішенням від 27 жовтня фактично заблокував призначення переможців місцевих виборів на виборні посади, заявили в Національному агентстві з питань запобігання корупції. У Нацагентстві пояснили, що КСУ позбавив їх доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів.

Термінове закрите засідання РНБО

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради нацбезпеки і оборони України для визначення заходів “невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці й обороні країни”.

На засіданні він заявив, що система електронного декларування працюватиме, незважаючи на рішення Конституційного Суду, який скасував низку норм антикорупційного законодавства. Також, за словами президента, неприпустимо, щоб вороги України використовували рішення Конституційного Суду для дискредитації країни за кордоном.

Глава держави також запропонував невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт про відновлення доброчесності конституційного судочинства.

Загроза безвізу

Посол України при ЄС Микола Точицький у листі до віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, який опублікувала “Європейська правда”, заявив, що в Європейському союзі вважають підставою для припинення безвізового режиму з Україною рішення Конституційного Суду України про скасування головних повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції.

Стефанішина зазначила, що лист не був призначений для громадськості. Вона підкреслила, що в ньому висловлено не позицію ЄС, а сигнали посла. Пізніше вона висловила впевненість, що ЄС збереже безвіз з Україною.

Реєстр декларацій відкриють, незважаючи на рішення КСУ

Кабінет Міністрів України вирішив відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки.  

Напад у Франції

Уранці 29 жовтня в Ніцці невідомий напав на перехожих із ножем, жертвами стало щонайменше троє людей, двох із них убили в церкві. Нападника затримали. Також трапився інцидент в Авіньйоні. Спочатку повідомляли, що озброєний чоловік погрожував перехожим, вигукуючи “Аллах акбар”. Його застрелили. Пізніше в поліції відкинули ймовірність теракту і заявили, що чоловік не робив жодних релігійних заяв і взагалі не мав стосунку до ісламу. Прокурор підкреслив, що нападник перебував на лікуванні у психіатра.

Окрім того, у центрі Ліона затримали чоловіка, який намагався сісти у трамвай, будучи озброєним ножем із 30-сантиметровим лезом. Він виявився вихідцем з Афганістану. Влада Франції заявила про введення найвищого ступеня терористичної загрози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *