Вимоги Антимонопольного комітету щодо концентрації шахтоуправління "Покровське" занадто жорсткі й нелогічні – експерти

Антимонопольний комітет висунув дуже жорсткі й нелогічні вимоги щодо концентрації ШУ “Покровське”. Про це заявили народні депутати та учасники ринку в ефірі телеканала “Україна 24”.

За словами позафракційного народного депутата Муси Магомедова, вимоги АМКУ щодо концентрації ШУ “Покровське” гіпертрофовані, і він сумнівається, що компанія “Метінвест” на них погодиться.

“Велике-велике питання, чи зможе на цих умовах компанія “Метінвест” зробити концентрацію шахтоуправління “Покровське”. І я скажу чому. Коли ти будуєш бізнес-план на 5–10–15 років, ти враховуєш можливості видобування, власне споживання. А в цьому разі умови поставлено так, що частину продукції потрібно буде продавати на третіх осіб. Це знаєте як? Якщо у тебе 10 дітей, тобі потрібно прогодувати всіх 10, а тобі кажуть: ні, на одну дитину їжі ми тобі не залишимо”, – пояснив Магомедов.

Президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Каленков назвав вимоги Антимонопольного комітету нелогічними. На його думку, вони підвищують ризик інвестицій у ШУ “Покровське” і знижують зацікавленість інвестора в цьому підприємстві.

“Це не просто жорстке рішення Антимонопольного комітету, а нелогічне рішення. Воно зменшує вартість компаній для інвестора і ринку і робить інвестиції в цю компанію ризикованішими, менш ефективними. Особливо з огляду на те, що інтереси інших гравців ринку тут ніяк не залучено, тому що йдеться про сировину, яку Україна імпортує в достатніх обсягах. Ідеться про глобальний ринок цієї сировини”, – розповів Каленков.

Шахтоуправління “Покровське” – найбільший в Україні виробник коксівного вугілля. Обсяг видобутку рядового вугілля 2019 року на підприємстві становив 5 млн тонн, тоді як до економічної кризи 2014–2016 років обсяг видобутку сягав 8,3 млн тонн, повідомили в “Метінвесті”.

Видання Delo.ua писало, що “Метінвест” готовий інвестувати 4 млрд грн у розвиток ШУ “Покровське” після придбання контрольного пакета акцій компанії. Журналісти зауважували, що після того, як “Метінвест” 2018 року увійшов до складу акціонерів шахтоуправління “Покровське”, викупивши 24,9% його акцій, підприємство зі збиткового стало прибутковим – 2019 рік воно закінчило з чистим прибутком у розмірі 925 млн грн, тоді як 2018-го чистий збиток був 988 млн грн.

Народний депутат від “Батьківщини”, голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець заявляв, що дозвіл Антимонопольного комітету компанії “Метінвест” на концентрацію шахтоуправління “Покровське”, яке видобуває дефіцитне в Україні коксівне вугілля, забезпечить зростання виробництва в металургії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *