Вірменія вдалася до економічних заходів проти Туреччини

Вірменія вирішила заборонити ввезення товарів із Туреччини через підтримку Азербайджану в нагірнокарабаському конфлікті. Таке рішення ухвалило міністерство економіки Вірменії й опублікувало його у Facebook 16 жовтня.

Заборону на імпорт турецьких товарів вірменське відомство вводить через те, що Туреччина “прямо підтримує війну Азербайджану”.

“Турецька влада постачає зброю армії Азербайджану, загрожуючи стабільності регіону та мирному врегулюванню нагірнокарабаського конфлікту, а також зусиллям співголів Мінської групи ОБСЄ”, – заявили у міністерстві.

https://www.facebook.com/MinistryOfEconomyOfArmenia/posts/3580041055394097

У мінекономіки Вірменії вказали на добровільну відмову місцевого населення від купівлі турецьких товарів.

За статистикою міністерства, 2019 року обсяг імпорту з Туреччини становив $268.1 млн. Основні імпортовані товари з Туреччини – цитрусові ($10,3 млн), автомобілі, обладнання та механізми ($35,3 млн), нафта і нафтопродукти ($24,3 млн), а також продукти хімічної промисловості ($23,6 млн).

Рішення набуде чинності 31 грудня 2020 року.

Бойові дії між Азербайджаном і Вірменією цьогоріч розпочали з 27 вересня і ведуть досі. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.

Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, які беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.

Туреччина відкрито підтримує у цьому конфлікті Азербайджан. Росія зайняла на час роль миротворця, закликавши Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі.

3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.

9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабаху з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир’я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.

Вірменія висунула тезу про те, що безпека поблизу Нагірного Карабаху гарантуватиме його незалежність. Азербайджан у відповідь пригрозив розривом зв’язків країнам, які визнають незалежність Нагірного Карабаху.

Нагірний Карабах вже оголошував 1991 року за підтримки Вірменії про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я та припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *