Венедіктова про кримінальні справи проти Порошенка: Це певний піар

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова вважає піаром підвищений інтерес до кримінальних проваджень, у яких фігурує колишній президент, народний депутат від “Європейської солідарності” Петро Порошенко. Про це вона сказала в інтерв’ю Савіку Шустеру, опублікованому 12 вересня.

Венедіктова, зокрема, не змогла назвати кількість проваджень, у яких фігурує Порошенко.

“Не можу сказати конкретну цифру, тому що зараз [постійно] щось відбувається за ухвалами судів… Вони знову відновлюють ці справи…” – сказала вона.

Генпрокурорка заявила, що нині підозру Порошенку вручили тільки у кримінальному провадженні щодо можливих порушень при призначенні Сергія Семочка першим заступником глави Служби зовнішньої розвідки.

“Зараз підозрюваний ознайомлюється з матеріалами справи, подивимося, коли ми передамо справу в суд, і суд поставить крапку. Щодо решти, то є фактові провадження, де конкретне прізвище навіть не фігурує. Тому мені здається, що така увага до кримінальних проваджень – це певний піар певним особам”, – вважає Венедіктова.

1 липня 2020 року Порошенко заявляв, що фігурує у 24 кримінальних провадженнях. Напередодні адвокат Ігор Головань сказав, що Служба безпеки України відкрила проти експрезидента ще 15 проваджень.

Підозру нині оголошено тільки в справі про призначення Семочка першим заступником глави СЗР. Слідство вважає, що Порошенко, будучи президентом, у 2018 році при призначенні Семочка видав явно злочинний наказ, яким схилив військову посадову особу до перевищення службових повноважень. 7 липня ДБР завершило розслідування у цьому провадженні.

У червні кілька західних країн, зокрема США, Канада і Німеччина, закликали українську владу дотримуватися принципу верховенства права і рівності громадян перед законом. Окрім того, з критикою кримінальних проваджень проти Порошенка виступив Український конгресовий комітет Америки, що представляє інтереси понад 1,5 млн громадян США українського походження.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що його попередник використовує кримінальні справи проти себе, щоб перед осінніми місцевими виборами підвищити рейтинги партії “Європейська солідарність”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *