Уряд Лівану подав у відставку після масових протестів

Уряд Лівану, проти якого останніми днями відбувалися масові акції протесту, вирішив подати у відставку, повідомило 10 серпня Associated Press із посиланням на міністра охорони здоров’я країни Хамада Хасана.

Хасан заявив, що президент Лівану Мішель Аун схвалив це рішення і пізніше його офіційно оголосить прем’єр-міністр країни Хасан Діаб.

Наприкінці минулого тижня в Бейруті демонстранти закликали уряд піти у відставку. Тисячі демонстрантів вийшли на вулиці в центрі міста, вимагаючи покарати винних у вибуху в порту міста.

Протестувальники запевняли, що влада країни є відповідальною за вибух, який стався в порту Бейрута. Представництво Міжнародного комітету Червоного Хреста в Лівані повідомляло про 63 госпіталізованих і ще 175 постраждалих у сутичці із силовиками.

На тлі протестів 9 серпня в відставку подали міністр довкілля Даміанос Каттара і міністр інформації Лівану Мана Абдель Самад. Свою посаду вирішила покинути 10 серпня і міністерка юстиції Марі Клод Наджм.

Потужний вибух у порту Бейрута стався ввечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть жителі столиці Кіпру Нікосії, яка розташована майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу заввишки приблизно із три поверхи.

Жертвами стало понад 150 осіб, ще приблизно 5 тис. поранено і десятки зникли безвісти.

Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. осіб. Він оцінив збитки від події у $3–5 млрд.

За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.

За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus (це судно належало Гречушкіну) у порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо селітру не вивезти, “у повітря може злетіти весь Бейрут”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *