УКРАЇНСЬКОЮ ДИРЕКЦІЄЮ ЄВРОПЕЙСЬКОГО БАНКУ РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ПОГОДЖУЄТЬСЯ ФІНАНСУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ КРАЇНИ-АГРЕСОРА І ДИКТАТУРИ

Європейський банк реконструкції та розвитку заснований у 1991 році після закінчення «холодної» війни для того, щоб побудувати нову епоху у Центральній та Східній Європі.

Ми інвестуємо у проекти, які сприяють переходу до відкритої ринкової економіки, а також розвитку приватної та підприємницької діяльності (цитати з офіційного сайту ЄБРР).

ЄБРР створений країнами-донорами, основні з яких ЄС, США та Японія. Штаб квартира міжнародної фінансової організація знаходиться у Лондоні, в Україні функціонують дирекція у м. Києві і проектні офіси у м.м. Харків, Одеса та Львів.

Пріоритетним напрямком організації є надання кредитів під конкретні проекти приватним і державним структурам на потреби розвитку економіки.

ЄБРР активно працює в Україні, надаючи кредити, переважно органам місцевого самоврядування та підконтрольним організаціям, підприємствам і установам.

У 2020 році КП «Миколаївелектротранс» Миколаївської міської ради спільно з ЄБРР (за рахунок 20 млн євро кредитних коштів) започатковано проект «Миколаївській тролейбус», у рамках якого оголошено тендер щодо закупівлі нових 12-метрових низькопологових тролейбусів у кількості 60 одиниць.

Незважаючи на непрозору процедуру організацію тендеру, до участі подано багато пропозицій від компаній–виробників з України, Білорусі і Китаю та інших.

Миколаївська міська рада одразу (ще до оголошення офіційних результатів) висловила свою одностайну позицію, що переможцем має бути визнано підприємство «Літан».

ТОВ «Торговий Дім «Літан» збирає тролейбуси марки «Дніпро» на потужностях заводу «Південьмаш». При цьому, нібито українська назва «Дніпро» майже нічого спільного з українським не має, адже тролейбуси збираються виключно з імпортних компонентів – кузови «Мінсьго автомобільного заводу», електроніка молдавської «Інформбізнес», а двигуни – російського «Псковського електромашинобудівного заводу».

А на вигляд ці тролейбуси – звичайні застарілі білоруські «МАЗи», нічого особливого.

Останні події у Білорусі вказують на притиснення владою демократичних свобод власного населення та наявності ознак диктатури на її території, у зв’язку з чим Європейським Союзом запроваджено санкції по відношенню до визначених білоруських юридичних і фізичних осіб.

До речі, подякують, що двигуни і продукція вказаного Псковського заводу, також постачаються для потреб російської армії, котрою вже п’ять років ведуться безперервні бої із Збройними Силами  на Сході нашої країни.

На днях, дирекція ЄБРР в Україні погодила закупівлю де-факто російсько-білоруських тролейбусів виробництва «Літану» для потреб м. Миколаїва, відзначивши пропозицію, як саму «економічну вигідну».

Тобто незважаючи на офіційну спільну позицію ЄС і України щодо російської агресії та диктаторського режиму в Білорусі, український офіс ЄБРР свідомо йде на кроки, що прямо суперечать основоположним принципам міжнародної фінансової операції, яка створена, перш за все для сталого розвитку Східної Європи, а не прихованого фінансування окупантів і диктаторів, що насправді відбувається.

За всіма показниками, з якого боку не дивитися, моральна та етична сторона вчинків влади Миколаїва та представництва ЄБРР не є прозорою і зрозумілою українцям. Поясненням цього може бути тільки прямий корисний мотив організаторів тендеру та банальна корупція, у яку також, нажаль, втягнуто представників поважної міжнародної організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *