Україна на карантині: Коли в країні запустять залізничні та автобусні пасажирські перевезення

В Україні продовжили карантин до 22 червня, разом з тим вступили в силу нові послаблення з 22 травня. Питання про те, коли можна буде поїхати на поїзді з Києва до Карпат або з Харкова автобусом в Одесу, хвилює зараз кожного третього українця. 112.ua зібрав для вас всі офіційні коментарі і прогнози з приводу запуску залізничного та автобусного сполучень в Україні цього літа.

Коли поїдемо в регіони?

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 13 травня заявив, що відновити повноцінну роботу міжміського транспорту в Україні можна буде лише на третьому етапі ослаблення карантину.

У той же час прем’єр нагадав про ризики поспішного запуску навіть приміських перевезень. 

“Метро та міжміські перевезення сприяють надзвичайно швидкому і широкому поширенню хвороби і цієї епідемії в цілому, роблять неможливою локалізацію засобами адаптивного карантину. Тому не на другому, а лише на третьому етапі, ми зможемо дозволити собі вводити відновлення роботи приміського транспорту, міжміського транспорту, далі – метро”, – Шмигаль зазначив, виступаючи в стінах парламенту. 

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив про розробку трьохетапного плану запуску транспорту. 

На першому етапі, 22 травня, частково заробили приміські електрички. Як повідомляють в “Укрзалізниці”, спочатку запустили 745 приміських електричок, щоб забезпечити людям можливість дістатися до роботи.

На другому етапі монополіст планує додати ще понад 570 приміських поїздів і повністю відновити приміське сполучення. 

Як розповідають в “Укрзалізниці”, зараз фахівці компанії проводять техогляд устаткування і рухомого складу, а також поточні ремонти поїздів і вокзалів. Також там порахували, що при запуску електричок на першому етапі збитки компанії складуть 279,5 млн грн, на другому – ще 224,5 млн грн.

Так, на станції “Київ-Пасажирський” встановлена нова система відеоспостереження. Там розмістили 22 камери, оснащені системою розпізнавання осіб. Цілком можливо, що такі системи в майбутньому з’являться і на приміських вокзалах. Зміниться і Вокзальна площа і будівля вокзалу. Там вже демонтували 35 МАФів, термін оренди яких закінчився. Торгові площі планують реконструювати і привести до єдиного стилю.

У цілому перший етап ослаблення карантину передбачає (з 22 травня):

відновлення роботи міських автоперевезень (крім маршрутних таксі) та приміського сполучення (в межах одного району); відновлення внутрішньообласних маршрутів (автоперевезення); запуск 50% приміських поїздів, щоб возити людей на роботу в години пік; запуск 42 пар поїздів далекого прямування категорій “Інтерсіті+” і “Нічний експрес”: у західному напрямку — 11 пар, у південному — 10, в дніпровському — 6, у східному — 12, в азовському — 3; відновлення внутрішнього авіасполучення.

На другому етапі ослаблення карантину запустять (планувався з 1 червня)

міжобласні перевезення, зокрема дозволять працювати маршруткам; всі приміські поїзди, які курсуватимуть у світлий час доби; всі пасажирські поїзди за графіком, крім сезонних.

У той же час міністр інфраструктури Владислав Криклій 26 травня зауважив, що залізничне сполучення в Україні буде відновлено раніше, ніж анонсував Кабінет міністрів – потяги почнуть курсувати не з 1 червня, а вже на цьому тижні. За його словами, запустять всі типи поїздів.

У той же час в тих областях, де показники захворюваності цього не дозволять, потяги ще не будуть їздити. 

На третьому етапі планують (поки немає точної дати):

відновити міжнародне залізничне сполучення і сезонні пасажирські рейси по Україні (при необхідності); відновити міжнародне авіасполучення в країни, які відкрили аеропорти для прийому і вильоту рейсів.

Також Криклій зазначив, що членів однієї сім’ї в купейних і плацкартних вагонах на сусідніх полицях будуть розміщувати без обмежень. При цьому, вважає міністр, в одному купе можна буде їхати без масок. Однак, коли мова йде про приміські електрички, всі повинні дотримуватися маскового режиму.

У свою чергу головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що відновлення авіаперевезень можливо тільки після того, як в Україні почне працювати громадський транспорт.

Також важливо відзначити, що для повноцінного відновлення міжнародних перевезень свій дозвіл на них повинні дати та інші країни. 

Детальну інформацію про те, як йде ситуація з пропуском через кордон України і сусідніх країн, читайте в нашому матеріалі “Як перетнути “закриту” кордон в умовах карантину в Україні: Відповіді на всі питання”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *