У США відмовилися від плану виселяти студентів онлайн-форми навчання після жорсткої критики найбільших вишів і IT-компаній

Адміністрація президента США Дональда Трампа відмовилася від свого плану скасувати деякі візи для іноземних студентів, чиї університети будуть переходити на онлайн-курси. Про це 15 липня повідомляє The Independent.

На початку липня імміграційна та митна поліція США заявила, що іноземні студенти, курси яких перевели в режим онлайн через пандемію коронавірусу, мають покинути країну. Студентам із візами F-1 і M-1 було дано вказівку виїхати з країни або вжити інших заходів, таких як переведення у школу з власним навчанням для збереження законного статусу.

Таке рішення викликало різку критику з боку найвідоміших навчальних закладів країни – Гарвардського університету і Массачусетського технологічного інституту. Вони оскаржили указ у суді, а під позовом підписалися найбільші IT-організації США – Google, Microsoft, Facebook, Twitter, Dropbox, Spotify, PayPal та інші, зазначає Business Insider.

За тиждень адміністрація Трампа ухвалила рішення відновити березневу політику, що дозволяє іноземним студентам на законних підставах лишатися у країні, поки їхні університети вносять корективи в курс.

Посилення імміграційної політики у США розпочалося ще у квітні цього року, коли Трамп підписав указ про тимчасову заборону на видавання дозволів на постійне проживання у Штатах для деяких категорій іноземців.

У червні перелік осіб, чиї візи скасовують, було розширено – у нього потрапили співробітники технологічних галузей, науковці та деякі сезонні робочі. У Білому домі заявили, що це рішення спрямоване на те, щоб підприємства наймали передусім американських робітників. Багато IT-компаній виступило проти посилення, оскільки, за їхніми словами, саме іммігранти роблять великий внесок у розвиток США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *