У Сенаті США підтримали перейменування військових баз, названих на честь конфедератів. Трамп обіцяє накласти вето

Комітет із питань збройних сил Сенату США підтримав поправку до проєкту оборонного бюджету про перейменування військових баз, які було названо на честь лідерів армії Конфедерації. Як повідомило 11 червня видання The Hill, комітет, очолюваний республіканцями, підтримав поправку, запропоновану демократкою Елізабет Воррен.

Передбачено, що перейменувати бази можна буде протягом трьох років.

Президент США у Twitter розкритикував ухвалене рішення, заявивши, що “ці монументальні й потужні бази стали частиною великої американської спадщини, історії перемог і свободи”.

“Моя адміністрація навіть не буде розглядати перейменування цих прекрасних військових укріплень. Поважайте нашу армію!” – написав Трамп увечері 10 червня.

Прессекретарка Трампа Кейлі Макеннані заявила на брифінгу, що президент має намір ветувати документ, якщо його затвердять із такою поправкою.

Як повідомляє “Голос Америки”, у часи Громадянської війни 1861–1865 років самопроголошені Конфедеративні Штати Америки (Конфедерація) воювали проти сил Союзу на півночі країни, намагаючись урятувати рабовласницький лад. Відтоді прапор конфедератів, а також пам’ятники воєначальникам армії Півдня асоціюються в багатьох жителів США з ідеями переваги білої раси, сегрегації, расизму та рабства. Тоді як на півдні США прапор конфедератів “символізує гордість за спадщину, свободу кожного штату та вшанування жертв Громадянської війни”.

На тлі масових протестів, які спалахнули у США через убивство поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда, у Штатах знову порушили питання про спадщину конфедератів. Протягом останнього часу кілька міст на півдні Америки прибрали пам’ятники генералам армії Конфедерації, від використання прапора конфедератів відмовилися військово-морські сили США й адміністрація перегонів NASCAR.

Крім того, керівництво збройних сил США, яке послідовно відмовляється від ідеї перейменування військових баз, на тлі протестів погодилося розпочати дискусії щодо цього питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *