У Росії заявляють про реєстрацію першої у світі вакцини від Covid-19. Це правда? Вона реально допомагає?

Успіх? Провал? Не все так однозначно? Наскільки варто вірити новинам про те, що в Росії з’явилася офіційна вакцина від коронавірусу? Розповідаємо

Росія заявила про реєстрацію вакцини від коронавірусу Covid-19. Вакцина має назву “Супутник V” і її вже навіть випробувала дочка Володимира Путіна. Принаймні за словами її батька. 

Здавалося б, поява такої вакцини – очевидна перемога. Але все виявилося не настільки однозначним. 

З чого все почалося 

Із недавньої заяви міністра охорони здоров’я РФ Михайла Мурашка під час розмови з Путіним:

Дозвольте доповісти про державну реєстрацію першої вакцини проти нової коронавірусної інфекції“.

Саме тоді Путін і заявив, що одна з його дочок вже зробила щеплення.

Після першого уколу, після першого щеплення, температура була у неї 38, наступного дня — 37 з невеликим і все. Після другого уколу, другого щеплення, температура теж трохи піднялася, але потім зійшла нанівець. Почувається добре і титри високі“, – цитує президента РФ “Медуза”.

Що взагалі відомо про вакцину 

Ну, по-перше, те, що це не перша у світі зареєстрована вакцина від коронавірусу. Наприкінці червня китайська компанія CanSinoBio отримала дозвіл на застосування схожої вакцини на основі аденовірусу серед військовиків.

Вакцина “Супутник V” – сама по собі векторна двокомпонентна вакцина на основі аденовірусів. Плюс її випробування фактично перебуває лише на початковому етапі розроблення. Поки, за даними ЗМІ, вакцину перевірили тільки на двох групах здорових добровольців по 38 осіб в кожній і спостереження за ними не закінчено. 

Це відповідний рівень лише для першого етапу тестування, оскільки далі повинні йти дослідження імуногенності та підбір дозування, а потім – порівняння вакцини з плацебо, щоб знизити рівень імунізації. 

Плюс про вакцину досі дуже мало подробиць. Зокрема, розробник обіцяв опублікувати деталі випробування “Супутника” в науковому журналі, але поки так цього і не зробив. 

Тобто вона не допомагає? 

Поки не можемо сказати точно. На цьому етапі імунізація і вакцинація буде для добровольців на їхній страх і ризик. Випробування далекі до завершення. Цілком можливо, зрештою вона виявиться дієвою. Хоча є вже країни, які сумніваються. Серед них й Україна.

Які країни сумніваються і чому? 

“Обмежені дані про перебіг клінічних випробувань і дотримання їх вимог не дозволяють впевнено сказати, чи буде Російська вакцина ефективною і безпечною та чи має вона шанси на масове використання. Російська Федерація досі не провела третьої фази клінічних випробувань, яка би дозволила накопичити достатню наукову основу для практичного використання вакцини на людях”, – написав у себе на Facebook головний санлікар України Віктор Ляшко.

У США вакцину вважають неготовою. А деякі чиновники, як пише CNN, взагалі не готові її давати не тільки людям, але навіть мавпам. 

Як уточнює DW, поспішна реєстрація вакцини викликає скептичне ставлення у західних експертів.

Зокрема, німецький лікар-Вірусолог Йонас Шмідт-Каназіт з Інституту Бернхарда Нохта в Гамбурзі, що спеціалізується на нових інфекційних хворобах, здивований схваленням нової вакцини.

Він зазначив, що дослідники не мали можливості дати препарату незалежну оцінку, оскільки “ніяких опублікованих даних про неї не було”.

Як просуваються справи з розробденням вакцини в інших країнах? 

Moderna, Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Sinopharm, китайський Sinovac і ряд інших компаній вже розпочали III фазу досліджень вакцини. 

Не виключено, що вона може з’явитися до кінця цього року. Або на початку наступного.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *