У Росії помітили "автозаки" без розпізнавальних знаків і номерів, які рухалися в бік кордону з Білоруссю – Conflict Intelligence Team

З Росії в бік кордону з Білоруссю, за даними очевидців, рухаються автомобілі, схожі на автозаки, без розпізнавальних знаків. Про це у Facebook увечері 16 серпня поінформувала розслідувальна група Conflict Intelligence Team (CIT).

“Інформація про перекидання особового складу Росгвардії в напрямку Білорусі, схоже, підтверджується”, – ідеться в повідомленні.

Група проаналізувала інформацію з різних джерел, опубліковану 16 серпня.

CIT повідомляла, що в Telegram-каналі Paris Burns опублікували відео з колонами вантажівок із ґратами на вікнах.

“Частина цих вантажівок ідентична транспорту ОМОН Росгвардії (у побуті його називають “автозаками”), який зазвичай присутній на масових заходах у Санкт-Петербурзі. Ще один, мабуть, також належить Росгвардії, хоча на фотографіях у Санкт-Петербурзі його знайти не вдалося. Помітно, що на машинах немає хоч якогось марковання (червоної смуги з написом “Росгвардія”, синьої смуги з написом “Поліція”, напису “ОМОН”, емблем), а також номерних знаків. В описі до відео вказано, що їх знято в Ленінградській області, а техніка рухається від Санкт-Петербурга на Лугу. Нам удалося підтвердити цю інформацію геолокації”, – ідеться в повідомленні.

У групі тоді зауважили, що місце зйомки розташоване більше ніж за 400 кілометрів від кордону з Білоруссю, у бік якої рухається техніка на відео.

“Тому не можна бути впевненими, що це свідчить про відправлення особового складу Росгвардії в Білорусь”, – указано в повідомленні.

Пізніше про колону на дорозі Санкт-Петербург – Псков повідомив читач виданню “Фонтанка”.

“За чотири години дороги зустрів приблизно 30–40 “Уралів”, які рухаються без номерів. Були ще машини типу Hummer. Частина військового кольору, частина, як у ОМОН. Усі без номерів”, – розповів очевидець.

Він надіслав до редакції знімки техніки. У пресслужбі Західного військового округу виданню заявили, що “представлених зразків техніки немає на озброєнні військ сил округу”.

Також CIT звернула увагу, що російський журналіст Василь Максимов у Twitter опублікував відео, яке, за його словами, йому надіслав колега зі Смоленської області.

“Це надіслав колега вже з-під Смоленська. Він бачив, що всередині люди в чорній формі без розпізнавальних знаків [рухаються] у бік Республіки Білорусь”, – написав Максимов.

“На відео у твіті Максимова є координати, які вказують на розв’язку на південь від Смоленська (за 83 кілометри від кордону з Білоруссю). Знімки в Google Streetview підтверджують місце зйомки”, – ідеться в повідомленні CIT.

У групі заявили, що, імовірно, цю саму колону могли зафіксувати на відео користувача Ігоря Хорошева, опублікованому в YouTube.

ВІДЕО

У CIT підкреслили, що поки невідомо, чи перетнула ця техніка кордон із Білоруссю.

https://www.facebook.com/CITeam.org/posts/1665649806921323

З 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Інші кандидати набрали менше ніж по 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах розпочалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за офіційними даними, понад 2 тис. із них уже відпустили ), сотні дістали травми й поранення.

Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. З такими заявами, зокрема, виступили США, ЄС, Україна, Польща, Литва та інші. Країни Євросоюзу 14 серпня погодилися підготувати санкції через події в Білорусі.

14 серпня на нараді в міністерстві оборони Білорусі президент країни Олександр Лукашенко заявив, що Росія в разі першого запиту готова надати Білорусі “всебічну допомогу” щодо підтримання безпеки.

“ГОРДОН” стежить за подіями в Білорусі в режимі онлайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *