У Раді рекомендують підтримати законопроект про розвідку

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

13 липня 2020 року відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Комітет розглянув зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України до остаточної редакції підготовленого до другого читання проекту Закону про розвідку №2412-д та частково їх врахував.

За результатами обговорення члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №2412-д у другому читанні і в цілому з частковим урахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України.

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила у першому читанні доопрацьований законопроєкт «Про розвідку України» (№ 2412-д).

В оновленій редакції законопроєкту визначено термін «розвідка», конкретизовано правовий статус і сферу відповідальності Служби зовнішньої розвідки, враховано зауваження експертів і виключено з переліку розвідувальних органів Службу безпеки України. Натомість з метою координації діяльності та попередження міжвідомчих конфліктів СБУ пропонується визначити як суб’єкт розвідувального співтовариства. Водночас передбачається посилення парламентського контролю за сферою розвідки.

У законопроєкті 2414-д «Про внесення змін до Закону України «Про Службу зовнішньої розвідки», який ВР ухвалила також у першому читанні 16 січня, пропонується викласти у новій редакції і врегулювати питання правового статусу Служби зовнішньої розвідки України, керівництва, її діяльності та загальної структури. Більш чітко визначено правовий статус СЗР як розвідувального органу України у складі сил безпеки, а також військового формування, що входить до складу сектору безпеки і оборони України. Визначено загальну структуру СЗР та врегульовано питання утворення територіальних підрозділів, підприємств, установ та організацій в межах затвердженої загальної чисельності, визначеної цим проектом закону.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *