У Львові спостерігається тенденція до зниження числа нових інфікованих коронавірусом

За минулу добу, 22 липня, у Львові провели рекордну кількість ПЛР -тестів – 1153 (для порівняння: у попередні дні ішлося про 550 – 790 аналізів на добу). Нових виявлених інфікованих COVID-19 – 109 (у попередні дні показники коливалися в межах 110 – 125). За інформацією, що її надала у щоденному ранковому звіті заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна, серед нових виявлених інфікованих 53 львів’ян.

Також Галина Слічна розповіла, що загалом коронавірусну інфекцію виявлено у 8462 осіб. 216 хворих померли. 1903 пацієнти одужали.

За весь час карантину, від 12 березня, до обласної інфекційної лікарні звернулися 6946 осіб, госпіталізовані – 1355, виписані – 1174. Зараз у лікарні перебуває 181 особа, з них у реанімації – 8, на апараті ШВЛ – 4. У 8-й лікарні – 38 пацієнтів, у 1-й – 54, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 75. За добу у Львові одужав 71 пацієнт.

«День» уже повідомляв, що обласна та міська комісії з питань техногенно-екологічної безпеки ті надзвичайних ситуацій дозволили проводити у Львові та області культурно-мистецькі та інші заходи з дотриманням карантинних вимог. Як саме це відбуватиметься, пояснив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, принагідно зазначивши, що міська рада упродовж кількох тижнів працювала з організаторами подій у Львові, а ця спільнота нараховує кілька тисяч, і це все – робочі місця. У такій, активній, співпраці розроблені рекомендації для організаторів подій, головні з яких – 1 людина на 5 квадратних метрів і дотримання дистанції 1,5 метра. Крім того, є ще кілька блоків вимог.

«Блок перший стосується організації усієї території, зокрема, як контролюється кількість людей, які заходять на територію, як зонується ця територія. Другий блок – це використання роздаткових матеріалів, які вони і з чого мають бути. Третій блок – організація системи харчування, – зазначив Андрій Москаленко. – Їх, тих блоків, важливо дотримуватися, бо для Львова індустрія організації подій, від менших – семінарів від 10−20 людей, до набагато більших – це велика частина економіки. Тому ми їх максимально підтримуємо».

Щодо роботи закладів громадського харчування, то, за словами заступника мера, то окремих обмежень не впроваджувалось: « Головне чинне обмеження – діяльність до 23.00. Відповідно до інформації від Міністерства охорони здоров`я, це обмеження зумовлене тим, що складно регулювати діяльність нічних клубів. Я був на багатьох зустрічах, і ми маємо спільну позицію з обласною державною адміністрацією, що потрібно чітко розгалужувати, де є нічний клуб, де є заклад громадського харчування чи інша діяльність. Якщо на рівні держави заборонена діяльність нічних клубів, то це обмеження не має накладатись на діяльність закладів громадського харчування. Ми підтримуємо цю позицію».

Також чиновник нагадав про обов’язків температурний скринінг, відстань між столами, провітрювання приміщення, дезінфекцію, наявність захисних масок у працівників.

Стосовно останніх щойно перелічених вимог, то їх виконання відслідковують спеціальні моніторингові групи. Згідно з інформацією, що її надав департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, перевіряльники, зокрема, 21 липня обстежили 224 об’єкти і дали 29 попереджень щодо роботи закладів, які порушували правила карантину.
Моніторингові групи перевіряють дотримання правил карантину і в громадському транспорті. У ЛМР запевняють, що рейди проводять щодня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *