У Київській області виявлені численні фальсифікації на виборах

Під час проведення засідання Гребінківської ТВК 29.10.2020  представниками ряду політичних партій та кандидатами в депутати до Гребінківської селищної ради, було взято копії протоколів ДВК від 26.10.2020 року, який збираються подавати до ЦВК, для порівняння із оригінальними копіями, взятих представниками партій безпосередньо на дільничних виборчих комісіях при підрахунку голосів  (з мокрою печаткою та підписами членів дільничної комісії). Так, після проведення порівняння було виявлено збільшення  кількості голосів за ОПЗЖ на 25 за рахунок голосів від партії “Європейська Солідарність”.

Після виявлення вищевказаного факту підробки протоколу ДВК було написано заяву від кандидатів в  депутати до Гребінківської селищної ради від декількох політичних партій на перерахунок виборчих бюлетенів з вищевказаних дільниць. Також повідомлено відповідною заявою про порушення правоохоронні органи та СБУ.

За попередніми підрахунками,  згідно з протоколами дільничних виборчих комісій, 5-відсотковий бар’єр не подолали політичні партії «Перемога Пальчевського» та ОПЗЖ.  Щодо цього цікавим фактом є те, що в межах Гребінківської ОТГ знаходиться левова частка бізнесу родини Тетяни Засухи (екс-нардепа Партії Регіонів). Перед початком виборчих перегонів родина Засух на місцевому рівні ОТГ взяла під свій контроль політичні партії «Європейська Солідарність», ВО «Батьківщина»,  ОПЗЖ та наповнювала партійний список підконтрольними кандидатами. Саме тому великі зусилля витрачаються на позитивний результат місцевих виборів (завести «свою» депутатську більшість і «свого» голову ОТГ), а в разі не подолання 5-відсоткового бар’єру партії ОПЗЖ бажаного результату депутатської більшості не буде досягнуто і в майбутньому потрібно вже буде «домовлятися» з іншими політичними силами.

В родині Засух «вирішенням» політичних питань зараз займається Андрій Засуха, який очолює список депутатів від ВО «Батьківщина» до Київської обласної ради.

Родина бачить його в майбутньому головою Київської обласної ради, а далі – Президентом України (а чом би й ні?), тому в притаманній родині манері Гребінківська виборча комісія повністю підконтрольна Андрію Засусі, як і свого часу окружна виборча комісія по 94-му виборчому окрузі на Парламентських виборах у 2012 році була підконтрольна особисто Тетяні Засусі як кандидату в народні депутати.

Так, у “вирішенні питань” щодо виборів депутатів до Гребінківської ОТГ в поле зору потрапив голова Гребінківської ТВК Шалімов Віталій Олександрович – віцепрезидент належного родині Засух футбольного клубу «Колос» та близький друг Андрія Засухи.

Віталій Шалімов відомий тим, що відзначився на футбольних фальсифікаціях у 2018 році та проходив у справі як організатор договірних матчів, Зараз же в інтересах родини Засух він займається фальсифікаціями місцевих виборів.

Цікаво, як на це відреагує УЄФА (uefa.com)?

Сьогодні Віталій Шалімов вже «со знанієм дєла» очолює Гребінківську територіальну виборчу комісію в інтересах родини Засух. Саме  тому, як повідомляють джерела із ТВК, разом з іншими членами виборчої комісії вони зняли з виборчих перегонів кандидата на голову Гребінківської ОТГ Наталію Збаращенко і членів її команди, чим вже вчинили протиправні та злочинні дій з боку голови та членів територіальної виборчої комісії. Так, до протоколу №8 щодо засідання комісії внесено сьоме питання порядку денного щодо розгляду заяви Збаращенко Н.С. про відмову балотуватися в кандидати на посаду Гребінківського селищного голови шляхом самовисування та внесено неправдиві результати голосування, де всі 14 членів комісії проголосували нібито одноголосно. А насправді це питання не виносилося голосування.  Журнал вхідної документації переписано для фальсифікації реєстрації відповідної заяви вказаної особи.

Членами комісії було викликано поліцію та складено заяву щодо підробки Головою зазначеної комісії Шалімовим Віталієм Олександровичем та секретарем Побережною Мариною Олександрівною вищевказаних документів. Васильківським відділом Головного управління Національної поліції Київської області наразі зареєстровано кримінальне провадження №12020110140001710 від 19.10.2020 за СТ.158-3 Ч.2 Кримінального кодексу України.

Для встановлення всіх фактів та обставин кримінального правопорушення працівниками нацполіції 22.10.2020 було проведено вилучення документації ТВК та опитано інших членів комісії.

Для впливової людини, яка має потужний аграрний бізнес, вкрай важливо набрати свою депутатську більшість для привласнення родючих чорноземів. Адже після указу Президента України №449/2020  в Гребінківську ОТГ з державної в комунальну власність перейде близько чотирьох тисяч гектарів орної землі. Тому ціна питання місцевих виборів дуже висока…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *