У франківському дитсадку “Струмочок” з’явилася інклюзивно-ресурсна кімната (фото)

Новий куточок для всебічного розвитку вихованців облаштували в дитячому садочку №12 «Струмочок».

Це місце, де діти мають змогу зняти напругу, розслабитися та попрактикуватися у цікавих заняттях. А допомагають у цьому ряд підручних інструментів: від кінетичного піску до сухого басейну з кольоровими кульками. Про це інформує пресслужба міського голови. 

Практична психологиня Ірина Лойовська розповідає, що ідея з облаштування інклюзивно-ресурсної кімнати з’явилася спонтанно, але продиктована необхідністю. Тут займають дітки з інклюзивних та звичайних груп, є групові та індивідуальні заняття. Дуже корисною, за словами педагога, ця кімната є для наймолодших – вихованців ясельних груп. З кожною із них проводять по 2 заняття у тиждень. 

«Тут є кінетичний пісок, який допомагає зняти психологічну напругу, а ще сприяє розвитку дрібної моторики. Також є юнгіанська пісочниця, де ми займаємося з дітками. Досить цікавим є малювання на оргсклі. А улюбленим місцем для дітей є сухий басейн з кольоровими кульками. Бо, окрім того, що це весело, – він допомагає зняти напругу з усіх груп м’язів. Також своєрідним експериментом став басейн з підсвіткою та кольоровим піском», –  наголошує психологиня.

Директор департаменту освіти Ігор Максимчук запевняє, що подібні кабінети повинні бути у кожному закладі. Адже інклюзія – активно розвивається. У важливості цього кабінету переконана й завідувачка закладу Валентина Гриджук. Вона наголошує, що у садку – 3 інклюзивні групи.  Саме для них цей куточок – необхідність.

Міський голова Руслан Марцінків розповідає, що облаштування інклюзивно-ресурсної кімнати у «Струмочку» стало можливе завдяки «Конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування». 

«Ця програма діє 9 років у нашому місті. І завдяки співфінансуванню можна втілювати такі корисні ідеї. Тому подібні проекти ми продовжимо реалізовувати», – запевнив Марцінків.

Нагадаємо, мер Франківська перевірив місцевий дитсадок і ліцей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *