У Білорусі зібрали майже $4 млн на допомогу тим, хто страйкує, і жертвам репресій

У Білорусі для працівників підприємств, які страйкують і можуть фінансово постраждати через невихід на роботу, а також для постраждалих від насильства з боку силовиків зібрали $3,7 млн. Про це повідомляє TUT.BY.

Для тих, хто страйкує, було зібрано $1,1 млн, пожертви зробило більше ніж 21 тис. осіб. Зібрані кошти буде спрямовано передусім на допомогу працівникам Мінського тракторного заводу, Мінського заводу колісних тягачів і “Гродно Азот” – ці підприємства отримають по $100 тис.

Працівникам підприємств, які страйкують, що хочуть отримати допомогу, необхідно заповнити спеціальну заявку. Фізичні особи, які хочуть зробити пожертвування, можуть зробити це на Facebook-сторінці фонду зі збирання коштів, а організації, які бажають допомогти, можуть заповнити форму за посиланням.

Також триває збір коштів для тих, хто постраждав від насильства з боку силовиків. Зібрана сума перевищує $2,6 млн.

З 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Інші кандидати набрали менше ніж по 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину  – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах розпочалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. Відомо мінімум про трьох загиблих. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.

Із 17 серпня багато промислових гігантів країни вийшло на загальнонаціональний страйк. До них приєдналися працівники державних телеканалів.

Тихановська, яка після виборів поїхала до Литви, сказала, що готова стати національним лідером і незабаром провести нові президентські вибори.

Лукашенко не згоден на умови опозиції, він заявив, що поки живий, інших виборів у країні не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *