Термін оскарження рішення САП про закриття "Роттердам плюс" вже минув – адвокат

Визначений законом термін для оскарження рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про закриття справи “Роттердам плюс” через відсутність складу злочину закінчився 7 вересня. Про це в ефірі телеканала “Україна 24” повідомила адвокатка сторони захисту Ірина Одинець.

“Це рішення прокуратури могло бути оскаржене у генпрокурора [Ірини] Венедіктової протягом трьох днів, і вона за три дні мала винести своє рішення. Тобто ці три дні вже минули. А що стосується оскарження депутатом Чумаком (екснардеп Віктор Чумак. – “ГОРДОН”), то ми вважаємо його повністю незаконним. Більш того, у суду було п’ять днів для прийняття такого рішення. І ці п’ять днів минули ще 7 вересня. Тобто будь-яке рішення, винесене судом, буде беззаконням поза строками досудового розслідування”, – зазначила Одинець.

За її словами, відсутні будь-які підстави для скасування законного рішення САП про закриття справи. Спроби НАБУ і Чумака оскаржити це рішення Одинець порівняла з “передсмертними конвульсіями”.

“На наше переконання, підстав для оскарження цієї постанови немає, і це оскарження, яке надійшло НАБУ зараз відносно генерального прокурора Венедиктової, і оскарження у ВАКС від так званого депутата Чумака є не більше ніж передсмертними конвульсіями НАБУ”, – підкреслила Одинець.

Сторона захисту переконана, що рішення САП про закриття справи вже поставило остаточну крапку в багаторічних маніпуляціях щодо формули “Роттердам плюс”.

“Ми вважаємо, оскільки слідство беззаконно тривало всі ці три з половиною роки, так само беззаконно і ганебно воно було закрите. Ми вважаємо, що це є остаточною крапкою в цій справі, остаточним визнанням, що формула є правильною”, – зазначила адвокат.

28 серпня САП повідомила про закриття справи “Роттердам плюс” у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

9 вересня Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому було висунуто підозри, відсутній склад злочину, і довести їх вину в суді неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *