Танкісти 17-ї ОТБр стали найкращими в Оперативному командуванні «Схід». ФОТО

Чотири дні тривали змагання на кращий танковий взвод ОК «Схід». За перше місце змагалися танкісти п’яти бригад, серед них переможці танковий взвод 17-ї ОТБр.

Танкісти випробовували себе на влучність у швидкісній стрільбі з пістолета, бойовій стрільбі у складі взводу, снайперській стрільбі з танка та демонструватимуть свою майстерність у водінні бойових машин.

На початку змагання танкісти випробовували себе у швидкісній стрільбі з пістолета поекіпажно. Бали нараховувалися за влучність під час стрільби та швидкість у подоланні усієї дистанції. Під час бойових стрільб у складі взводу дії учасників змагань оцінювалися з точки зору: постановки наказу командиром взводу, командирами танків, тактичні дії в ході виконання бойової стрільби, вогневе ураження та управління в ході виконання.

Приділялася велика увага тому, як відходили танки, тобто під прикриттям димів або без прикриття, як здійснювався маневр. В ході виконання завдання командири взводів доволі вдало імпровізували. Таким чином вони вдосконалили свої навички щодо управлінням взводом.

«Є бойовий статут, в якому прописаний порядок виконання того чи іншого бойового завдання. На змаганнях командири приймали нестандартні рішення та трохи відходили від бойового статуту, що дуже важливо. Жодний командир не був пасивним. Командир взводу – це лейтенант, якому 21-22 роки, а він самостійно приймає рішення і керує особовим складом, який йому підпорядкований. В подальшому будемо подавати пропозиції щодо застосування певних тактичних дій, внесення змін в бойові статути, тому що зміни вносяться рідко, але їх треба вдосконалювати і саме в ході таких змагань бачимо сильні та слабкі сторони наших статутів», — прокоментував начальник управління підготовки ОК «Схід» полковник Володимир Кокорєв.

Під час водіння бойових машин, танкістам довелося долати вісім перешкод. Стартували машини заднім ходом. Обминувши три горизонтальні дерев’яні колоди, машина розверталася. Слід звернути увагу на те, що водій-механік нічого не бачив і повинен був керуватися під час руху вказівками командира танку. Коли танк піднявся на бугор, там його чекала перешкода — обмежений прохід. Постановка танка в обмежений прохід здійснювалася заднім ходом.

Саме там командиру танка дозволялося прибрати перешкоди перед водієм-механіком і далі машина вирушала ще й під пильним оком водія. Попереду був копанір, дерев’яні колоди, стіна. Перед стіною знаходилися два стовпчика. До стіни слід було наблизитися на великій швидкості і зупинитися в цьому проході — в метрі від стіни. Потім – фініш.

До змагань були залучені як танкісти з досвідом минулорічних змагань, так і «новачки», з метою набуття досвіду.

Серед досвідчених танкістів командир взводу 17 окремої танкової бригади з позивним «Захар»: «Я у минулому році приймав участь на змаганнях на кращий танковий взвод Сухопутних військ та ЗС України. На відміну від змагань серед танкових взводів ОК «Схід», на змаганнях СВ та ЗС України було більше номінацій та складніше: щодня по дві номінації. Зараз на цих змаганням мені легше та простіше. Особисто мені найбільше сподобалися бойові стрільби взводів, адже там дуже багато залежало від командира та навідника. У минулому році була «карусель», виклик вогню артилерії, медицина, а цьогоріч — лише оборона і наступ».

Були визначені три кращих взводи у чотирьох номінаціях: спортивна, професійна, водіння та оборонний бій. 17 окрема танкова бригада була відзначена у всіх номінаціях, а ось в оборонному бою їй не було рівних.

За загальною кількістю балів найкращим танковим взводом ОК «Схід» було визнано танковий взвод 17 окремої танкової бригади. Переможцям було вручено кубок та перехідний танк. Вже через місяць наш взвод вирушить змагатися за перше місце на змаганнях на кращий танковий взвод Сухопутних військ. Переможець в подальшому боротися за титул кращого танкового взводу ЗС України, а згодом представлятиме Збройні сили України у Німеччині.

1 из 10

Нагадаємо, військовослужбовці 17-ої ОТБр провели заходи з бойової підготовки. Особовий склад вдосконалював свої навички у застосуванні штатної зброї для ураження умовних цілей.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *