Син "українського диверсанта" Дудки повідомив, що Україна не виплачує родинам політв’язнів матеріальної допомоги

Українська держава останнім часом перестала розглядати заяви родичів політв’язнів про матеріальну допомогу. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” сказав житель Севастополя Ілля Дудка, син фігуранта справи “українських диверсантів” Володимира Дудки.

До 2019 року такі виплати проводило Міністерство з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

“Потім у міністерстві відбулися реформи, Міністерство тимчасово окупованих територій перетворили на Міністерство реінтеграції. І виплати припинили. Кільком сім’ям політв’язнів, я знаю, чомусь не оплачують адвокатів”, – повідомив Ілля Дудка.

Заяви на надання допомоги формально взято до розгляду, але засідання комісії з розгляду цих заяв зараз не проводять, пояснив він.

За його словами, у Володимира Дудки також є проблема із захисником.

“Адвокат є, МЗС України уклало з нею договір, але їй через коронавірус не вдалося потрапити до батька. І що далі – я не знаю, оскільки виходить, що вона не виконала умов договору з не залежних від неї причин. Ми намагатимемося знову з нею договір укласти”, – сказав син політв’язня.

Акція біля Офісу президента 21 травня не допомогла вирішити проблему: співробітник Офісу просто забрав звернення рідних політв’язнів до Володимира Зеленського, відповіді на нього немає, підкреслив Ілля Дудка.

У листопаді 2016 року ФСБ РФ заявила про затримання в анексованому Севастополі українців, які нібито планували теракти. Пізніше російські ЗМІ назвали їхні імена: Олексій Бессарабов, Дмитро Штибліков і Дудка.

У Міністерстві оборони України заявили, що у Криму жодних українських диверсантів немає, а в Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали інформацію ФСБ фейком.

Штибліков уклав угоду з російським слідством, і в листопаді 2017 року його засудили на п’ять років.

4 квітня 2019 року Дудку й Бессарабова засудили до 14 років в’язниці. 15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін вирок Дудці й Бессарабову. Їх етапували у Крим, потім – на територію Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *