Суд обрав запобіжний захід ексміністру інфраструктури Омеляну

Вищий антикорупціний суд обрав запобіжний захід колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну у вигляді особистого зобов’язання до 19 серпня. Справа стосується скоєння незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав понад 30 мільйонів гривень.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } }

Про відповідний запобіжний захід просив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє 24 канал.

Омеляна зобов’язали прибувати до прокурора та судді за першою вимогою, повідомляти про зміну місця проживання, здати український та закордонний паспорти та не спілкуватися зі свідками.

Зауважимо, що Омеляна прийшли підтримати Уляна Супрун і дівчина активіста Сергія Стерненка.

Сам Володимир Омелян нещодавно також був присутнім у дворі Шевченківського суду, де проходило засідання у справі Стерненка.

У чому підозрюють Омеляна

Дії експосадовця кваліфікували за статтею про видачу нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону.

За інформацією слідства, колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Один з них є адміністративний, тобто дохідною частиною держбюджету. Змінювати його мала право лише Рада, а не міністр.

Через це бюджет недоотримав 30,5 мільйона гривень. З очікуваних 203,5 мільйона гривень отримав лише 173,1 мільйона гривень.

Що каже Омелян

Ексміністр вважає, що зниження тарифу здійснювалося для збільшення товаро-, вантажопотоку. Завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018 – 2019 роках ріст понад 20%.

Що відомо про Володимира Омеляна?

Володимир Омелян – український дипломат, міністр інфраструктури України в 2016 – 2019 роках в уряді Володимира Гройсмана. У 2016 році було проведено реформу авіаційної служби, завдяки чому ринок авіаційних перевезень зростав на 30% щороку, а 2018 – став роком бюджетних авіаліній України.

Раніше Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити справу проти Омеляна за позовом “Бердянського антикорупційного центру”. Його та інших чиновників  звинувачують у доведенні Бердянського порту до банкрутства.

У 2018 НАБУ підозрювало Омеляна в незаконному збагаченні й декларуванні недостовірної інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *