Спецагент НАБУ Шевченка: Burisma конфіскують, і вона перейде під контроль держави, мета стоїть саме така

Одна з найбільших газовидобувних компаній України Burisma, яку контролює колишній міністр екології Микола Злочевський, має перейти під контроль держави. Таку думку в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” висловив викривач Національного антикорупційного бюро Євген Шевченко, який брав участь у затриманні фігурантів справи про передавання рекордного хабаря керівництву Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Національного антикорупційного бюро за закриття кримінального провадження щодо Злочевського.

“Не все було так просто, як може здатися людям, не причетним до цього, але я не можу вдаватися в деталі й розголошувати таємницю досудового слідства. Також під забороною розголошення форм і методів оперативної діяльності. Тому відкрити завісу таємниці цього досить складного і дуже непростого процесу вдасться тільки після рішення суду, який засудить Злочевського та його спільників, а компанію Burisma конфіскують і вона перейде під контроль держави – принаймні, мета на сьогодні стоїть саме така”, – заявив Шевченко.

За його словами, Злочевський та його довірена особа, директор Burisma із правових питань Андрій Кіча не мали уявлення, що передають $6 млн через людину, яка співробітничала з НАБУ у низці резонансних справ, зокрема у справі одеського підприємця Вадима Альперіна.

“У день, коли ми все вже погодили і я готувався спуститися вниз для передавання грошей, ми прощалися в коридорі. Кіча мені потиснув руку, мовляв, дякую. І я йому сказав: “Ми всі люди серйозні, але про всяк випадок хочу проговорити, щоб із вашого боку інформація про нашу угоду не вийшла. Тим паче, я особистість у певному сенсі публічна, ви ж знаєте?” Він каже: “Ні”. Я, м’яко кажучи, був шокованим! Тобто Кіча не знав і, відповідно, Злочевський, найімовірніше, теж не знав, через кого вони передають $6 млн! У [голови САП Назара] Холодницкого в кабінеті, на столику для відвідувачів, лежить книга “Як вижити в оточенні ідіотів” – треба подарувати таку саму Злочевському”, – сказав викривач.

12 червня детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт передавання неправомірної вигоди керівникам САП і НАБУ. $6 млн, призначенням яких був рекордний в історії України хабар, вилучили.

У цій справі, окрім Злочевського та Кічі, фігурують колишня начальниця департаменту Державної фіскальної служби Олена Мазурова і перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в Києві Микола Ільяшенко.

За інформацією “Цензор.НЕТ”, гроші мали стати “подякою” за закриття справи про заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого ПАТ “Реал Банк”. Шевченко мав передати в САП і НАБУ $5 млн, а $1 млн Ільяшенко хотів залишити собі “за клопоти”.

У Burisma Group заявили, що ні її президент Злочевський, ні інші співробітники компанії не мають жодного стосунку до цих подій.

Трьох затриманих – Кічу, Ільяшенка й Мазурову – 1415 червня повідомили про підозру. Вищий антикорупційний суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави, її сумарний розмір перевищив 244 млн грн. Кіча та Мазурова вийшли під заставу, Ільяшенко залишається під вартою.

1 липня Злочевського заочно повідомили про підозру в організації спроби підкупу керівництва антикорупційних органів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *