Слідство перевіряло версію про причетність бізнесмена Зотова до вбивства Шеремета – голова Нацполіції

Під час розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета перевіряли інформацію про причетність до злочину Максима Зотова – бізнес-партнера колишнього міністра доходів і зборів України Олександра Клименка. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко.

“Ця версія перевірялася. І навіть перевірялася ще на перших етапах розслідування смерті Шеремета”, – зауважив він.

Голова Нацполіції нагадав, що на сьогодні справа вже в суді, тому поліція не має права коментувати версії.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання “Українська правда”, цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечним для життя багатьох людей.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того ж дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова медсестра Яна Дугарь, військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко і дитяча лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко.

Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася “розвідкою”: шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників.

22 травня 2020 року поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.

Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення, що підозрюваних судитимуть за участю присяжних. Перше засідання по суті відбулося 28 вересня.

Видання “Заборона” 23 вересня повідомило, що в серпні 2016 року переселенка з Донецька Марина Мацюк дала свідчення проти Зотова у справі Шеремета. Вона заявила, що той зізнався їй у вбивстві журналіста. Зотов стверджує, що його обмовили.

Журналісти з’ясували, що донецький підприємець Зотов тісно пов’язаний із Клименком, який утік після Революції гідності в Москву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *