Шустер і його партнер Єлізаров передали військовому госпіталю наркозно-дихальний апарат вартістю 1 млн грн

У відділенні реанімації та інтенсивної терапії Головного військового клінічного госпіталю встановили новий наркозно-дихальний апарат, який придбали телеведучий Савік Шустер і його партнер по “Савік Шустер Студії”, продюсер Павло Єлізаров. Пристрій разом із супутнім обладнанням до нього коштував понад 1 млн грн, його можна застосовувати для реанімаційної допомоги пацієнтам із коронавірусною інфекцією, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Так склалося, що в моєму житті війна і медицина весь час перетиналися. Я член міжнародної гуманітарної організації “Лікарі світу”. Із 1980-х я працював репортером і разом із французькими лікарями багато допомагав людям, які потерпали від війни по всій планеті. Для мене цілком природно у воєнні часи допомогти тим, хто на передовій потрапляє під обстріл. Військовому госпіталю зараз непросто. І під час сучасної війни потрібно сучасне медобладнання, щоб рятувати життя. Цей апарат дає багато інформації в реальному часі й допомагає анестезіологу та хірургу працювати“, – розповів Шустер.

Єлізаров розповів, що рішення про закупівлю медичного обладнання ухвалили після початку карантину.

“Зазвичай ми з усієї країни привозимо у студію приблизно 100 осіб, розселяємо, знімаємо – це фішка нашої програми. Але коли почався карантин, ми перестали їх возити і побачили, що заощадили гроші. Допомогти іншим у складну хвилину – це нормальна людська потреба. І ми обрали військовий госпіталь, тому що війни на сході України ніхто не скасовував, там усе ще гинуть наші хлопці. Ми вирішили придбати такий апарат, який може стати в нагоді не тільки під час пандемії, але й допоможе розв’язувати актуальні завдання під час рятування життя військових”, – пояснив Єлізаров.

Як зазначив начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії госпіталю, полковник медичної служби Володимир Хіль, перевага нового обладнання – його універсальність.

“Цю наркозну станцію Mindray можна використовувати під час проведення операцій, а також як ШВЛ. Але це не зовсім звичайний ШВЛ. Пацієнти на штучній вентиляції зазвичай потребують седації. Так ось, цей апарат забезпечує таку можливість”, – повідомив лікар.

За словами лікаря, апарат уже використовують в операційній.

“Така допомога дуже важлива для нас зараз. Павло і Савік усе зробили дуже швидко й апарат удалий придбали. Самі замовили, забезпечили доправлення і розмитнення. Я як начальник відділення їм дуже вдячний. Апарат уже активно використовують в операційній. А оскільки він мобільний, то за необхідності ми його відразу зможемо перемістити до відділення реанімації для надання допомоги пацієнтам із коронавірусною інфекцією”, – розповів Хіль.

Єлізаров зізнався, що з доправленням обладнання виникли певні труднощі через карантин. Цей апарат не входив у списки засобів першої необхідності. У підсумку логістика тривала більше часу, а оформлення потребувало великих зусиль.

“Військові лікарі – люди, які багато чого бачили, більшість побувала на передовій. Лікар Хіль – суворий фронтовий лікар, полковник. Найкайфовіше відчуття у мене від реакції медиків – вони отримали іграшку, від якої на обличчях була світла радість”, – поділився Єлізаров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *