Саакашвілі: Путін вивів мене в темну кімнату і встромив нігті мені в коліно

Колишній президент Грузії, голова Виконавчого комітету реформ та член Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі розповів в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитру Гордону, що президент РФ Володимир Путін погрожував йому війною ще 2006 року.

Саакашвілі нагадав, що зустрічався з Путіним у листопаді 2006 року на полях саміту СНД у Мінську. Зустріч відбулася за два місяці після того, як Грузія повідомила про затримання шістьох російських офіцерів за обвинуваченням у шпигунстві (тоді у Грузії базувалася група російських військ у Закавказзі, її виведення було заплановано на 2008 рік, але після шпигунського скандалу завершилося достроково – у 2007-му). Через місяць після затримання, у жовтні 2006 року, Грузія передала офіцерів Росії.

“На саміті СНД у Мінську Путін вивів мене в якусь окрему темну кімнату, встромив нігті мені в коліно – розмова була очі в очі – і пригрозив війною. Як ми потім побачили, він не жартував”, – сказав Саакашвілі.

Водночас він зазначив, що Путін так вів себе не завжди. Від першої зустрічі (вона відбулася в лютому 2004 року в Москві), за словами експрезидента Грузії, у нього були великі очікування.

“У нас розмова тривала, щоб не збрехати, годин п’ять, – згадав Саакашвілі. – Я зрозумів, що це ніякі не переговори між великою й маленькою країнами, не зустріч двох політиків, а я перебуваю на сеансі вербування, і Путін просто записує мені очки, вивчає мій характер, мої слабкості”.

На цій першій зустрічі, за словами експрезидента Грузії, Путін був дуже чемним.

ВІДЕО

У 2004–2013 роках Саакашвілі був президентом Грузії. Після закінчення другої каденції він покинув країну, зараз проживає в Україні, у нього є українське громадянство. У Грузії проти нього відкрито кримінальні справи. 2015–2016 років політик очолював Одеську облдержадміністрацію, а у травні 2020 року його призначили головою Виконавчого комітету реформ та членом Національної ради реформ України.

2008 року, під час президентства Саакашвілі, між Росією і Грузією виник військовий конфлікт. 8–12 серпня російські війська спільно з південно-осетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.

Під час конфлікту, як пише “Грузія Online”, загинуло 408 громадян Грузії (170 військовослужбовців, 14 співробітників МВС і 224 цивільні особи), 2232 людини дістали поранення. Слідчий комітет РФ визнав загиблими в конфлікті 67 російських військовослужбовців, ще 270 військових зазнали поранень. Під час війни, за даними російської сторони, було вбито 162 жителів Південної Осетії.

У березні 2020 року в інтерв’ю ТАСС Путін так розповідав про переговори з колишнім грузинським колегою: “Я говорив Саакашвілі: “Не намагайтеся вирішити питання Південної Осетії і Абхазії у силовий спосіб”. Попер – дістав”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *