Радбез ООН схвалив пропозицію США про мир у Газі та звільнення заручників

Рада Безпеки ООН схвалила пропозицію США, представлену президентом Байденом, яка має на меті забезпечити негайне та стале припинення вогню в секторі Гази, а також звільнення заручників.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }

За документ проголосували 14 країн, представник Російської Федерації утримався. Таким чином, резолюція Радбезу вважається прийнятою.

У тексті проєкту резолюції, який став доступним для ЗМІ перед голосуванням у понеділок, зазначається, що Рада безпеки «вітає нову пропозицію про припинення вогню, оголошену 31 травня, яку прийняв Ізраїль, та закликає ХАМАС також прийняти її». У документі, крім того, міститься заклик до обох сторін повністю виконувати умови пропозиції «без затримок та умов».

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила у цьому зв’язку, що Рада Безпеки «надіслала ХАМАСу чіткий меседж – прийняти угоду про припинення вогню». За її словами, бої можуть припинитися вже сьогодні, якщо ХАМАС зробить це.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен у понеділок обговорив з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу пропозицію Джо Байдена щодо припинення вогню в Газі та звільнення заручників.

При цьому Блінкен підтвердив гарантії безпеці Ізраїлю з боку США та наголосив, що пропозиція, крім усього, сприятиме заспокоєнню ситуації вздовж північного кордону Ізраїлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *