"Зробимо все, що забажає Азербайджан". Туреччина назвала умови військової підтримки конфлікту в Нагірному Карабасі

Анкара може надати військову підтримку Азербайджану в конфлікті в Нагірному Карабасі, якщо він надішле відповідний запит. Поки в Туреччині бачать, що у Баку своїх можливостей достатньо, заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу 30 вересня в інтерв’ю турецькій газеті Нurriyet.

Чавушоглу звинуватив Вірменію в порушенні міжнародної системи і законів. Він вказав на неприпустимість залишити це без відповіді. Азербайджан має рацію морально і юридично, тому міжнародна спільнота має підтримати його, як Україну і Грузію, зазначив турецький міністр.

Він процитував президента Азербайджану Ільхама Алієва, котрий переконав своїх турецьких партнерів, щоб вони почекали розвитку подій у Карабасі. Алієв сказав про “достатність влади, щоб захистити свою землю”.

Говорячи про військову допомогу, Чавушоглу пообіцяв, що Туреччина “зробить усе необхідне для Азербайджану”.

27 вересня в Нагірному Карабасі почалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” і обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.

Туреччина вже заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія повинна покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху.

У Вірменії говорили про військове втручання Туреччини в конфлікт. За даними міноборони країни, літак військово-повітряних сил Вірменії Су-25 29 вересня збив турецький винищувач F-16. Туреччина відкинула цю інформацію, закликавши Вірменію “якомога швидше покинути окуповані території”.

Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі.

США також застерегли інші держави від втручання в ситуацію.

У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. людей.

Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *