"Влада" Карабаху заявила про збитий літак ВПС Азербайджану. У Баку цю інформацію назвали неправдивою

У районі Нагірного Карабаху збито літак військово-повітряних сил Азербайджану, заявив 28 вересня в ефірі вірменського телебачення прессекретар “президента Нагірно-Карабахської Республіки” Ваграм Погосян. Про це повідомило агентство “Інтерфакс”.

Погосян стверджує, що це сталося в районі міста Мартуні.

Іншої інформації він не вказав.

“РИА Новости” повідомляло, що прессекретар міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян підтвердив їм інформацію про збитий “карабаськими силами” азербайджанський літак Ан-2.

Такий літак, який у народі називають “кукурудзником”, використовували в роки СРСР для перевезення пасажирів на місцевих авіалініях, із навчальною та сільськогосподарською метою. Про наявність Ан-2 у складі ВПС Азербайджану даних немає, зазначило РБК.

Пізніше “РИА Новости” прибрало зі своєї новини згадку про Ан-2.

У міністерстві оборони Азербайджану інформацію про збитий військовий літак спростували, повідомляє “Інтерфакс”. Керівник пресслужби відомства Вагіф Дяргахли назвав такі відомості неправдивими і такими, що мають дезінформаційний характер. За його словами, уся авіація армії Азербайджану справна і розміщена в місцях дислокації.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі почалися масштабні бойові дії. Міністерство закордонних справ Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації” та обстрілі позицій азербайджанської армії. Азербайджан заявив про загиблих і поранених мирних жителів унаслідок обстрілу з боку Вірменії.

1991 року за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб.

Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *