"Трамп віддає перевагу вірити Путіну, а не розвідслужбам США". Дебати Пенса і Гарріс. Головне

Що відбулося

За тиждень після першого раунду передвиборчих дебатів президента США Дональда Трампа і колишнього віцепрезидента Джо Байдена відбулися дебати між їхніми напарниками по виборчій кампанії – чинним віцепрезидентом, республіканцем Майком Пенсом і сенаторкою від Каліфорнії, демократкою Камалою Гарріс. Обоє претендують на посаду віцепрезидента США з обранням 3 листопада 2020 року нового американського глави.

Найчастіше дебати між потенційними віцепрезидентами не приваблюють широкої аудиторії і не дають, на відміну від дебатів перших осіб виборчої кампанії, зашкальних телерейтингів (передвиборчу сварку між Трампом і Байденом дивилося, за даними компанії Nielsen, понад 70 млн осіб тільки у США). Але дискусія між Гарріс і Пенсом стала винятком, оскільки, за оцінками авторитетного аналітичного центру Brookings Institution, стала найважливішою протягом останніх 40 років.

Важливою не тільки через те, хто і про що дебатував. Причина – похилий вік претендентів саме на президентську посаду. До моменту інавгурації 20 січня 2021 року Трампу буде 74 роки, Байдену – 78. Перший уже захворів на COVID-19, другий ще з 1980-х стикався з проблемами зі здоров’ям, підкреслюють у публікації аналітичного центру. А отже, висока ймовірність, що це були дебати не просто кандидатів у віцепрезиденти, а й у президенти, оскільки за конституцією США, якщо глава держави не в змозі виконувати свої обов’язки – влада переходить до віцепрезидента.

Запитання про готовність претендентів у разі чого обійняти президентську посаду пролунало на дебатах одним із перших.

Підготовчі деталі

Дебати відбулися в місті Солт-Лейк-Сіті (штат Юта), у концертному залі місцевого університету. Через те, що після перших дебатів Трамп – Байден президент США заразився коронавірусом, протокол безпеки було посилено. Тепер відстань між кандидатами була не два, а майже чотири метри, плюс між ними було встановлено два прозорі органічні скла. Кількість глядачів у залі було скорочено, причому кожен зобов’язаний був бути в масці.

Дискусія, модератором якої стала відома американська журналістка, керівниця вашингтонського бюро газети USA Today Сьюзен Пейдж, тривала півтори години і була розбита на дев’ять тематичних сегментів по 10 хвилин кожен. Хто відповідає першим вирішили за допомогою підкинутої монетки, у підсумку відкрила дебати Гарріс.

На відміну від дебатів Трамп – Байден, дискусія Гарріс – Пенс виявилася ввічливішою, у всякому разі ніхто не просив опонента “заткнутися”, а лише просив дати договорити. За підрахунками телекомпанії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *