"Сильно перебільшена". Прессекретарка Навального заявила, що стаття про поліпшення стану Навального містить неточності

Повідомлення про те, що російський опозиціонер Олексій Навальний після отруєння повністю отямився, перебільшені. Про це прессекретарка політика Кіра Ярмиш написала у Twitter.

“У зв’язку з останніми матеріалами про Олексія: про те, що він отямлюється та реагує на оточення, ми повідомляли ще в понеділок, але переважно стаття дуже сильно перебільшена і містить багато фактичних неточностей”, – написала вона.

Ярмиш не уточнила, про яку статтю йдеться, але сьогодні вранці The Insider спільно з Bellingcat і Der Spiegel повідомили, що Навальний повністю отямився, згадав події, що передували отруєнню, і може фізично відновитися на 90%, а психологічно вже “практично відновився”. Після цього у клініці “Шаріте”, де перебуває політик, посилили охорону, заявили джерела журналістів.

Які саме неточності є в матеріалі, Ярмиш не вказувала.

Рейсовий літак, яким Навальний повертався в Москву після поїздки Сибіром, 20 серпня екстрено сів в Омську через імовірне отруєння політика. У команді опозиціонера вважали, що в чай йому підмішали токсичну речовину.

Навальний перебував у токсикореанімації лікарні швидкої медичної допомоги №1 в Омську без свідомості, його під’єднали до апарата штучної вентиляції легенів. Основним діагнозом Навального в російській лікарні назвали порушення обміну речовин.

Спочатку російські медики не відпускали опозиціонера на лікування до Німеччини, проте пізніше дали дозвіл на транспортування – вранці 22 серпня Навального літаком доправили у берлінську клініку “Шаріте”.

24 серпня німецькі лікарі заявили, що Навального отруїли. Клінічні дані вказували на інтоксикацію речовиною із групи інгібіторів холінестерази.

2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального виявили сліди речовини, схожої за складом на “Новачок”. Біологічний матеріал, який узяли в політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини.

За даними газети Die Zeit, ідеться про новий і смертоносніший вид “Новачка”. Навальний, за задумом отруйників, мав померти в літаку, заявили джерела видання.

Офіційний Берлін засудив замах на опозиціонера і висунув до влади Росії вимогу дати пояснення.

У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви Німеччини про отруєння Навального не підкріплені фактами. Російські лікарі запропонували Німеччині створити експертну групу з отруєння Навального.

Лікарі клініки “Шаріте” повідомили 7 вересня про виведення Навального з медичної коми і від’єднання від апарата штучної вентиляції легенів. Російський політик почав реагувати на словесні подразники.

8 вересня міністри закордонних справ “Великої сімки” заявили, що будь-яке застосування хімічної зброї в будь-якому місці, в будь-який час і за будь-яких обставин неприйнятне і суперечить міжнародним нормам. Вони закликали Росію терміново встановити винних в отруєнні Навального.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *