"Стоять на землі і не літають". Азербайджан визнав наявність турецьких винищувачів F-16

Президент Азербайджану Ільхам Алієв підтвердив, що на території його країни є турецькі винищувачі F-16, але в жодних бойових діях участі не беруть. Про це він заявив в інтерв’ю американському каналу CNN.

Винищувачі F-16 прибули до Азербайджану на військові навчання, відповів Алієв на запитання про знімки однієї з баз, на якій стоять турецькі винищувачі.

“Ці літаки стоять на землі, не літають і в жоден спосіб не беруть участі в бойових діях [у Нагірному Карабасі]”, – заявив Алієв.

Він назвав “вірменською фейк-новиною” інформацію про завдання удару літаку Су-25 турецьким винищувачем F-16. Тоді прессекретарка міноборони Вірменії Шушан Степанян говорила, що F-16 піднявся в повітря з аеродрому азербайджанського міста Гянджа о 10.30 29 вересня та атакував вірменський літак.

Азербайжданський лідер додав, що Туреччина відіграє роль стабілізатора ситуації в регіоні.

“Кожна країна має право мати свого партнера. Азербайджан щасливий, що його підтримує Туреччина”, – констатував президент.

Алієв уточнив, що Азербайджан має зброю з Туреччини Росії, Білорусі, Ізраїлю та України. Варто зазначити, що Алієв уперше визнав факт наявності на території Азербайджану турецьких винищувачів.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада зі свого боку заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах.

Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.

Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.

3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.

4 жовтня ракетний і артилерійський вогонь вели по кількох азербайджанських населених пунктах, включно з містами Гянджа, Мингечаур і Тертер. Відповідальність за обстріли взяло на себе керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.

6 жовтня Азербайджан заявив про готовність надати гуманітарні коридори для громадян Вірменії в зоні конфлікту.

9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі із 12.00 10 жовтня. Наступного дня Вірменія та Азербайджан звинуватили одне одного в порушенні угоди про припинення вогню, яка набула чинності 10 жовтня о 12.00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *