"Росіяни, вашими податками буде оплачено наші побої". Тихановська прокоментувала російський кредит у розмірі $1,5 млрд

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська критично відгукнулася про надання її країні російського кредиту в розмірі $1,5 млрд. Її слова наводить Telegram-канал “Пул первой”.

“Сподіваюся, що [президент Росії Володимир] Путін розуміє, що саме [президент Білорусі Олександр] Лукашенко, а не наш народ повинен буде віддавати цей кредит. Мій коментар – це звернення до громадян Росії: “Любі росіяни! Вашими податками буде оплачено наші побої. Ми впевнені, що ви цього не хотіли б”, – заявила Тихановська.

На її думку, російські гроші можуть продовжити “агонію” Лукашенка, але “перемогу народу” не зможуть відвернути.

На переговорах Путіна і Лукашенка в Сочі 14 вересня досягнуто домовленості, що Росія надасть Білорусі “в цей складний момент” кредит у розмірі $1,5 млрд.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Путін був серед тих, хто першим привітав Лукашенка з перемогою, – наступного дня після виборів, ще до оголошення офіційних результатів.

Лукашенко заявив, що Росія за першого запиту надасть Білорусі “всебічну допомогу” щодо гарантування безпеки. Путін розповів, що Росія сформувала резерв із силовиків для допомоги білоруській владі.

Напередодні зустрічі в Сочі Тихановська висловила співчуття у зв’язку з тим, що Путін веде “діалог з узурпатором”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *