"Переводимо виші на дистанційне навчання". Радуцький розповів про результати наради у Зеленського щодо COVID-19

11 жовтня на нараді, присвяченій коронавірусній інфекції, президент України Володимир Зеленський та учасники зустрічі ухвалили низку рішень, які мають поліпшити епідемічну ситуацію в країні.

Про це у Facebook повідомив народний депутат від “Слуги народу”, голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Наші пріоритети залишаються незмінними: всебічно зміцнюємо систему охорони здоров’я; вибірково, де відчутно не страждає економіка, посилюємо карантин; запроваджуємо реальну відповідальність для керівників за недотримання карантинних обмежень“, – написав він.

Радуцький перелічив ухвалені на зустрічі рішення:

Тимчасово переводимо виші на дистанційне навчання. Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів.  Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше. Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують уже наступного тижня, до 15 жовтня. У червоних та помаранчевих зонах запроваджують обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. Із 22.00 заклади мають зачиняти. Масові гулянки у клубах завершились. Це стосується і всіх масових заходів.  Президент доручив МОЗ збільшити запаси засобів індивідуального захисту і медичних препаратів, які застосовують під час лікування ускладнень коронавірусної хвороби. За наказом президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних установ першої та другої хвиль. Президент доручив готувати відомчі лікарні та установи, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19. Залучаємо інтернів та студентів старших курсів медичних вишів до роботи в інфекційних відділеннях. За наказом президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів із 3035 тис. до 50 тис. на добу. Президент також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць із хворими на коронавірус поданням кисню. Єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму  введення відповідальності власників приміщень.

Радуцький пояснив, що Верховній Раді пропонують розглянути зміни до закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, які передбачають штраф на суму 34005100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили у громадське приміщення або громадський транспорт людей без одягнених респіраторів або захисних масок.

https://www.facebook.com/radutskyy/posts/195499655432634

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні станом на 11 жовтня зареєстровано понад 261 тис. випадків коронавірусної інфекції, з яких 4768 – протягом останньої доби. Померло 4972 хворих на COVID-19, 112 570 пацієнтів одужали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *