Приватні клініки не будуть безплатно тестувати на коронавірус людей із вулиці – Степанов

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що приватні лабораторії не будуть безплатно тестувати на коронавірус “людей із вулиці”. Про це він заявив на брифінгу 10 жовтня. Пресконференцію транслювали на YouTube-каналі уряду.

“Ми будемо контрактувати через наші лабораторні центри можливості приватних лабораторій щодо проведення тестування. Тобто наша мобільна бригада або лікарня, яка проводить забір у людини, буде передавати в приватні лабораторії, які проводитимуть саме тестування на відповідному лабораторному обладнанні. Це не означає, що зараз приватні лабораторії почнуть робити для людей із вулиці ці тести. Ми просто не в змозі будемо це проконтролювати”, – зазначив Степанов.

9 жовтня Кабінет Міністрів виділив Міністерству охорони здоров’я 100 млн грн на закупівлю послуг із проведення тестувань методом ПЛР в установах охорони здоров’я, незалежно від форми власності.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

До ранку 10 жовтня у світі зафіксували 36,8 млн випадків коронавірусної інфекції COVID-19, повідомляє Університет Джонса Гопкінса. Загальна кількість жертв пандемії сягнула 1,07 млн, одужало вже 25,6 млн осіб.

В Україні коронавірусом заразилося понад 256 тис. осіб, із них 4887 осіб померли, 112 570 одужали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *