Прокуратура Франції виключила теракт у випадку з нападом в Авіньйоні

Прокуратура у Франції виключила терористичний акт у випадку з нападом чоловіка на перехожих в Авіньйоні. Про це повідомляє видання La Provence вз посиланням на прокурора Філіпа Гемаса.

Із самого початку йшлося про те, що озброєний пістолетом чоловік, який намагався напасти на перехожих у районі Монфавет в Авіньйоні, викрикував “Аллах акбар”. Його застрелили поліцейські.

За словами Гемаса, загиблий насправді не робив жодних релігійних заяв і взагалі не мав стосунку до ісламу. Прокурор підкреслив, що нападник перебував на лікуванні у психіатра.

Отже, розслідування цього інциденту доручили судовій поліції.

Видання Le Monde повідомило, що, відповідно до джерел у поліції, чоловік, якого застрелили в Авіньйоні, раніше погрожував продавцю з Північної Африки і говорив йому, що належить до ультраправого угруповання Generation Identity (представників цього угруповання називають неофашистами й ісламофобами).

Сьогодні у Франції сталася серія нападів. Уранці в Ніцці невідомий атакував перехожих із ножем, жертвами стало щонайменше троє людей, двох із них було вбито в церкві. Нападника затримали.

Пізніше стало відомо, що в Авіньйоні чоловік, озброєний пістолетом, погрожував перехожим. Його під час затримання застрелили поліцейські.

Окрім того, у центрі Ліона затримали чоловіка, який намагався сісти у трамвай, будучи озброєним ножем із 30-сантиметровим лезом. Він виявився вихідцем з Афганістану.

Напади сталися майже за два тижні після вбивства професора історії коледжу Конфлан-Сент-Онорін Самюеля Паті. Підозрюваного у скоєнні злочину вбили під час затримання. Це 18-річний уродженець Москви чеченського походження Абдуллах Анзор. Професор незадовго до смерті показував карикатуру на пророка Мухаммеда на уроці, присвяченому свободі слова. Французькі правоохоронці повідомляли про 11 затриманих, підозрюваних у причетності до вбивства професора історії.

Після нападу на вчителя президент Франції Еммануель Макрон заявив проісламістський сепаратизм” і висловив думку, що “іслам переживає кризу в усьому світі”. На церемонії прощання з Паті французький лідер сказав: “Ми продовжимо, учителю, ми будемо захищати свободу, якої ви так добре навчали, і ми звеличуватимемо принципи світської держави, ми не відмовимося від карикатур, від малюнків”.

Слова Макрона розкритикували деякі лідери мусульманських країн, зокрема президент Туреччини Реджеп Ердоган. Глава Чечні Рамзан Кадиров назвав французького президента “натхненником тероризму”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *