Про надання Жеенбекову притулку в Росії не йдеться – Пєсков

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков 8 жовтня під час пресконференції у Москві заявив, що ситуація в Киргизстані нагадує безлад і хаос. Про це повідомив кореспондент УНІАН.

“Розвиток ситуації викликає нашу глибоку стурбованість. Це наш просунутий партнер. Ми працюємо в умовах глибокої інтеграції в межах ЄврАзЕС, СНД і тому, звичайно, все, що там відбувається, для нас дуже важливо”, – зазначив спікер Кремля.

Пєсков сказав, що він не має інформації про те, де перебуває президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков. Про надання йому притулку в Росії не йдеться, підкреслив прессекретар.

“Давайте все ж таки будемо послідовно розглядати питання, які з’являються на порядку денному, і не будемо займатися евентуальними розмірковуваннями”, – сказав Пєсков.

Уранці 8 жовтня заступник голови Ради безпеки Киргизстану Омурбек Суваналієв повідомив про зникнення Жеенбекова та прем’єр-міністра Кубатбека Боронова. За його словами, перші особи країни не з’являлися на публіці від початку акцій протесту.

Після парламентських виборів, які відбулися 4 жовтня, у Бішкеку спалахнули протести. Мітингувальники вимагали анулювати підсумки голосування, згідно з якими в Жогорку Кенеш пройшли політичні партії “Бірімдік” (набрала 24,5% голосів), “Мекен Киргизстан” (23,88%), “Киргизстан” (8,76%) і “Бутун Киргизстан” (7,13%), а опозиційні політсили не подолали семивідсоткового бар’єра.

У ніч на 6 жовтня в Бішкеку протестувальники захопили будівлю парламенту. За даними міністерства охорони здоров’я Киргизстану на ранок 7 жовтня, під час сутичок постраждало щонайменше 768 осіб, одна людина померла.

Мітингувальники домоглися звільнення із в’язниці експрезидента країни Алмазбека Атамбаєва – адвокати повідомили, що суд випустив його під домашній арешт. Чинний президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив, що залишається легітимним керівником країни.

На тлі масових вуличних протестів подали у відставку 6 жовтня спікер парламенту Киргизстану Дастан Джумабеков і глава уряду Кубатбек Боронов.

Центрвиборчком країни визнав недійсними результати виборів.

Голови кількох опозиційних парламентських партій створили дві народні координаційні ради. Їхні члени не визнають прем’єр-міністра, запропонованого парламентом країни, і хочуть обрати уряд народної довіри.

7 жовтня опозиційні депутати в парламенті ініціювали процедуру імпічменту президента країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *