Президент Узбекистану доручив уряду розробити дорожню карту для переходу на латиницю

Президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв 20 жовтня доручив уряду країни забезпечити повний перехід на узбецький алфавіт, заснований на латинській графіці. Указ опубліковано на сайті президента.

Він передбачає створення протягом трьох місяців дорожньої карти, яка містить конкретні заходи, джерела та обсяги фінансування для переходу на латиницю.

Мірзієєв пропонує кабінету міністрів затвердити концепцію розвитку узбецької мови до 2030 року. Вона передбачає збільшення до 2030 року до 80% узбецькомовних груп у системі дошкільної освіти та з 84 годин до 110 годин на тиждень обсягу викладання узбецької мови в загальноосвітніх школах.

“Починаючи з 1 квітня 2021 року на основі національної системи тестування оцінки знання узбецької мови та літератури визначається рівень керівних кадрів з офіційного діловодства державною мовою, а також впроваджуються сертифікати про рівень володіння державною мовою осіб, яких призначають на відповідальні посади”,  ідеться в указі.

В Узбекистані використовують алфавіт, введений у 1995 році.

“Чинний алфавіт протягом усіх попередніх років критикували через недопрацювання і спричинені ними незручності як у написанні від руки і наборі текстів на комп’ютері, так і в їх сприйнятті під час читання. Можливо, через ці недоліки повний перехід на латиницю країни досі не вдалося завершити”, – писала у 2018 році Газета.uz.

У листопаді 2018 року, за інформацією видання, робоча група з удосконалення узбецького алфавіту, заснованого на латиниці, опублікувала проєкт оновленого узбецького алфавіту. В оновленій версії алфавіту 30 знаків, включно із 28 буквами, одним буквеним поєднанням та одним апострофом (позначає твердий знак).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *