Президент Європарламенту закликав ЄС негайно ввести санкції проти Білорусі

Вжити негайних санкції стосовно чиновників, причетних до силового розгону мирних протестів у Білорусі, на зустрічі лідерів Євросоюзу, присвяченій подіям у Білорусі, закликав президент Європарламенту Давид Сассолі. Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Санкції – важливий інструмент, доступний Європейському союзу, і парламент закликає Раду без зволікання використати їх для перевірки і покарання серйозних порушень прав людини, які мали місце”, – сказав Сассолі.

За його словами, ідеться про заморожування активів чиновників, які зловживають владою і порушують основні свободи людини.

“Ми глибоко стурбовані порушеннями прав людини і вважаємо, що єдиний життєздатний шлях уперед – це діалог за участю всіх національних і міжнародних зацікавлених сторін для забезпечення мирного вирішення”, – вважає президент Європарламенту.

За інформацією ЗМІ, сьогодні лідери ЄС не будуть ухвалювати рішення про санкції, вони виступлять із закликом до звільнення заарештованих і підтримки мирних демонстрантів.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, троє учасників мітингів загинули, проте правозахисники та білоруські ЗМІ повідомляють про п’ять жертв. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.

Тихановська, яка після виборів поїхала в Литву, сказала, що готова стати національним лідером і незабаром провести нові президентські вибори.

Лукашенко не згоден на умови опозиції, він заявив, що, поки його не вб’ють, інших виборів у країні не буде. Пізніше він сказав, що нові вибори в Білорусі можливі після ухвалення нової конституції.

17 серпня депутати Європарламенту відмовилися визнавати результати виборів президента Білорусі і заявили, що вважають Лукашенка персоною нон ґрата в Євросоюзі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *