Преставлення апостола Іоанна Богослова: Історія і традиції свята

Розповідаємо, що це за день і ким був Іоанн Богослов

9 жовтня святкують Преставлення (смерть) апостола та євангеліста Іоанна Богослова – одну з найзагадковіших подій в переданні Церкви.

Після смерті тління не торкнулося тіла апостола Іоанна, воно зникло з могили, а його прах став приносити зцілення.

Розповідаємо, що це за день і ким був Іоанн Богослов.

Історія свята

Згідно з церковним переданням, святий Іоанн до покликання Христом був рибалкою. Спаситель покликав Іоанна разом з його братом Яковом за собою, коли ті рибалили на Генісаретському озері.

Іоанн Богослов був одним з найулюбленіших учнів Христа. Він був свідком воскресіння Господом дочки Іаїра, а також Преображення Господнього на Фаворі. Святий Іоанн залишився вірним Спасителю до кінця, невідступно слідуючи за Ісусом навіть до Голгофи, на якій Господь був розп’ятий.

Саме Іоанн Богослов був біля Хреста Господнього разом з Богородицею, і саме йому Христос заповідав піклуватися про свою матір. Після Успіння Богородиці святий Іоанн проповідував Євангеліє разом зі своїм учнем Прохором в Ефесі та інших малоазійських містах.

Під час гонінь на християн за імператора Нерона Іоанна Богослова заслали на острів Патмос, де в ув’язненні він прожив багато років. Саме на Патмосі він написав Книгу Одкровення (Апокаліпсис), в якій у символах розкриваються таємниці долі Церкви і кінця світу.

Після тривалого заслання апостола Іоанна звільнили. Він повернувся до Ефесу, де близько 95 року написав Євангеліє. Також він став автором трьох послань.

Святого Іоанна Богослова називають апостолом любові, адже він постійно вчив, що без любові людина не може наблизитися до Бога.

Апостол Іоанн помер у віці 100 з лишком років, набагато переживши всіх інших сучасників Христа. При цьому смерть його була мирною, на відміну від інших апостолів, які прийняли вінець мучеництва.

Коли могилу святого Іоанна розкопали учні, то не знайшли тіла. Після цього щороку з могили з’являвся тонкий прах, який зцілював від хвороб.

Що можна і чого не можна робити?

Дозволяються тільки пісні страви з рослинною олією. У народі вірять, що на Іоанна Богослова заборонено різати овочі ножем, лихословити, вживати алкоголь, переїдати і веселитися.

Не можна відмовляти у допомозі близьким і друзям, брехати і сваритися, цей день потрібно провести в любові до ближнього.

Вважається, що всю роботу, пов’язану з фізичною працею, потрібно зробити в першу половину дня. У цей день потрібно відвідати храм і помолитися, а також пом’янути померлих родичів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *