Потужна ескадра ВМС США зайшла у Середземне море: що відбувається

Американський авіаносець «Dwight D. Eisenhower» і ще 12 американських військових кораблів заходять в Середземне море для проведення спільних навчань з ВПС Греції. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на грецьке видання Prothotema.

Американський авіаносець сьогодні пройде Суецький канал і, як очікується, в найближчі кілька годин прибуде в район на південь від грецького острова Крит, де будуть проводитися навчання з ВПС Греції.

Корабель буде перебувати на кордоні грецької виключної економічної зони. У навчаннях візьмуть участь вісім літаків F-16 з грецької авіабази на острові Крит, а також чотири літаки F-18 з американського авіаносця.

Грецькі ЗМІ відзначають особливу важливість візиту американських кораблів в момент посилення суперечок Греції з Туреччиною, яка розпочала нову розвідку нафти і газу в Східному Середземномор’ї, а також перетворила на мечеть собор Святої Софії, що викликало критику світової громадськості.

Нагадаємо, Туреччина має з Грецією давні суперечки з приводу повітряного простору і морських кордонів в Егейському морі, а також щодо прав на мінеральні ресурси в східному Середземномор’ї.

Торік відносини між Грецією і Туреччиною загострилися через підписаний між Туреччиною і Лівією меморандум про взаєморозуміння щодо розмежування морських зон.

Як повідомляла група «ІС», ВМС США збираються обзавестися флотом з кораблів-дронів.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *