Потрібно говорити про збільшення військової присутності України в Азовському морі – екскомандувач ВМС України

Україна має нарощувати військову присутність в Азовському регіоні через загрозу з боку Росії. Таку думку в коментарі “Фактам” висловив колишній командувач Військово-морських сил України Сергій Гайдук.

“Ситуація на лінії зіткнення сторін на Донбасі нестабільна. До того ж Кремль не відмовився від проєкту “Новоросія”, згідно з яким Україна може втратити всі виходи до моря. Росія не відмовилася від ідеї пробити вздовж берега Азовського моря сухопутний коридор в Автономну Республіку Крим. Без сумніву, політика України на Азові має бути проактивною. Потрібно говорити про збільшення військової присутності України в Азовському морі. І йдеться не тільки про моряків”, – зазначив він.

На думку Гайдука, Україна має розмістити в районі Азовського моря “різні види і роди військ”.

“Якщо ми розуміємо, що є проблема із проходом Керченської протоки, то компенсувати морську складову можна завдяки використанню авіації та берегових підрозділів. Безумовно, для своєчасного виявлення противника необхідно нарощування системи розвідки й виявлення. Тобто тут потрібні розумне адміністративне рішення, розумна структура і склад угруповання військ, які могли б унеможливити ризики або зменшити їх, починаючи від дій диверсійно-розвідувальних груп противника до висадження десанту. Окрім того, потрібно зрозуміти, що всі дії на морі залежатимуть від дій на суші. Це закономірності та тенденції сучасної війни. Якщо будуть активізовуватися дії на суші, то буде активізовано й дії на морі”, – підкреслив екскомандувач ВМС.

За його словами, “Росії дуже вигідні хаос і нестабільність у регіоні”.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після анексії Криму Росія перешкоджає вільному судноплавству через Керченську протоку. 25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу”, які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських “судах” і перевезли в Москву. Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.

Захоплені моряки повернулися в Україну у вересні 2019 року в межах обміну утримуваними особами у форматі “35 на 35”. У листопаді того самого року Росія погодилася повернути і кораблі. 20 листопада вони прибули до Очакова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *