Понад 10 білоруських компаній вирішили переїхати в Латвію

Наразі 12 білоруських компаній, які працюють у сфері IT та інших технологічних галузях, зокрема “зеленій енергетиці”, вирішили переїхати в Латвію. Про це повідомили в міністерстві економіки Латвії.

Компанії планують перевести в Латвію приблизно 470 співробітників  переважно представників керівництва і провідних фахівців.

Міністр економіки країни Яніс Вітенбергс зазначив, що зараз у Латвії шукають максимально швидкі шляхи для перенесення діяльності білоруських компаній.

У міністерстві розповіли, що провели “поглиблені консультації” зі 116 білоруськими компаніями і приватними особами. У цих компаніях у Білорусі працює понад 4000 осіб. Зі 116 потенційних інвесторів 30 IТ-компанії і 25 – виробничі, ідеться в релізі міністерства.

У Литві створено спеціальну команду, до якої входять представники міністерства економіки та Латвійського агентства інвестицій і розвитку. Разом з іншими залученими установами вони у прискореному порядку розглядають заявки білоруських підприємців і пропонують рішення.

Вони передбачають надання тимчасових посвідок на проживання висококваліфікованим фахівцям і членам їхніх сімей, оформлення “стартап-віз”, відкриття банківських рахунків та інше.

У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув нинішній президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Усього на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасники мітингів

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікацію виборів і насильство проти мітингувальників.

31 серпня стало відомо, що Євросоюз має намір у вересні ввести економічні санкції проти 31 білоруського високопосадовця, відповідального за вибори, насильство і репресії. Водночас прізвища Лукашенка в переліку не було. Німеччина пояснила це тим, що хоче більше часу для діалогу, залишаючи “відкритою можливість його додавання у список на пізнішому етапі“.

Литва, Латвія та Естонія того самого дня першими у світі ввели персональні санкції проти влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави оголосили персонами нон ґрата 30 білоруських чиновників, включно з Лукашенком.

У міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що дадуть відповідь на персональні санкції проти білоруських чиновників, введені країнами Балтії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *