Помпео про ситуацію в Нагірному Карабасі: Ми хочемо, щоб обидві країни здали назад

США закликають до миру сторони нагірно-карабаського конфлікту. Про це в ефірі каналу Fox News 1 жовтня сказав держсекретар США Майк Помпео.

“Ми не схвалюємо залучення інших країн до цього конфлікту, ми вважаємо, що стороннім не варто втручатися”, – сказав Помпео.

Держсекретар закликав Вірменію та Азербайджан до припинення вогню.

“Ми хочемо, щоб обидві країни здали назад. Ми поговорили з керівництвом обох країн і попросили їх зробити саме це. Ми сподіваємося, що наступними днями вони побачать, що насильство не вирішує етнічні та політичні конфлікти, які існують, а участь третіх сторін – інших країн – тільки посилює проблему”, – додав дипломат.

1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, своєю чергою, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію.

Туреччина відкрито заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 29 вересня заявили, що країни зараз не готові до переговорів про врегулювання конфлікту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *